Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #12709, Hypotéka bez lustrace manžela

Hypotéka bez lustrace manžela, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, existuje nějaký druh hypotéky s doložením příjmů jen jednoho z manželů s tím, že druhý z manželů jen podepisuje žádost bez lustrace v registrech? Já jsem čistá ale můj muž má škraloup, a proto bychom potřebovali, aby manžela nikdo nelustroval. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

banka musí vždy lustrovat všechny žadatele o hypotéku (vyžaduje to Zákon o spotřebitelském úvěru). Máte 2 možnosti:

  • u notáře sepíšete zúžení SJM - pak byste mohla o hypotéku žádat sama bez manžela (máte-li dostatečné příjmy)
  • nemáte-li sama dostatečné příjmy a škraloup manžela je staršího data (min. 3 roky), můžete zkusit požádat spolu - banka Vám třeba hypotéku schválí výměnou za vyšší úrok
  • REKLAMA