Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #14257, Hypotéka na byt v aukci

Hypotéka na byt v aukci, Hypoteční poradna

O

Dobrý den, chci se zeptat, jestli lze získat hypotéku na byt, jehož výstavba je teprve plánována a cena není předem jasná, proběhne o něj soutěž ve veřejné aukci.

Nejlepší hypotéka na jedno kliknutí!

Dobrý den,

kontaktujte prosím naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a potvrdí podmínky, za kterých bude případně možné hypotéku na byt v aukci získat.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

15.9.2021, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Dá mi banka hypotéku, jakou potřebuji? Nebo odejdu s prázdnou? To jsou otázky, kterou řeší každý žadatel o hypoteční úvěr. O tom, jaká bude odpověď, rozhoduje několik faktorů. A jedním z nejdůležitějších je vaše bonita. Proto vám řekneme, co tento pojem znamená a z čeho výpočet bonity vychází.

Uniqa pojišťovna dokončila sloučení s Axou. A je číslem 5 na trhu

Uniqa pojišťovna dokončila sloučení s Axou. A je číslem 5 na trhu

13.9.2021, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Hotovo, Uniqa pojišťovna už je pátým největším pojistitelem na českém trhu. Rozhodlo o tom spojení s Axa pojišťovnou a Axa životní pojišťovnou. Uniqa díky tomu převzala 800 000 jejich klientů. A svůj tržní podíl navýšila na skoro 8 %.

Podnikatelský účet – co vám může přinést, a kdy se bez něj naopak obejdete jako OSVČ i jako firma?

Podnikatelský účet – co vám může přinést, a kdy se bez něj naopak obejdete jako OSVČ i jako firma?

11.9.2021, Běžný účet, Autor: Lenka Rutteová

Stali jste se OSVČ a přemýšlíte, zda budete muset mít podnikatelský účet? Možná si říkáte, že si jej založíte dobrovolně, protože by mohl nabídnout něco zajímavého. Ale co? Případně máte novou firmu a nejste si jistí, kdy přesně musí s.r.o. podnikatelský účet mít a kdy jej legislativa nevyžaduje. V našem článku najdete všechny informace, které ohledně podnikatelských účtů pro začátek potřebujete.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

VP

#15352, Refixace a navýšení hypotéky, Hypoteční poradna, 17.9.2021

Dobrý den, ve chvíli kdy mi končí fixace u hypotéky, mi stávající banka nabídne novou fixaci. Ale já bych potřeboval hypotéku navýšit o cca 500 tis. je to možné? Pokud by to bylo možné, je nutné udělat nový odhad nemovitosti? A zároveň budu platit 2 000 Kč za výmaz zástavního práva a znovu 2 000 Kč za zápis do katastru nebo to nebude nutné, když zůstávám u stávající banky?

Dobrý den, s dostatečnou bonitou (dostatečný příjem a hodnota zástavy) nebude problém požádat o navýšení hypotéky o 500 000 Kč. Ohledně odhadu a katastru - přijde na to, jak starý je původní odhad a kolik jste již z hypotéky splatil. Taktéž se zohledňuje lokalita a typ nemovitosti (např. byt v Praze lze u některých bank ocenit interně online bez nutnosti poptávat odhadce). Pokud byste např. již splatil 500 000 Kč a chtěl si je znovu půjčit, nový odhad vyžadován spíše nebude. Kontaktujte prosím naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a doporučí optimální řešení.

H

#15351, Dlužím za odpady, město chce vymáhat peníze, Exekuce a insolvence, 17.9.2021

Dobrý den, od 2/2019 jsem v insolvenci. Do insolvence se přihlásilo i město ve kterém jsem já a moje dvě děti měly trvalý pobyt ohledně odpadů. Od výše zmíněného data odpady platím za sebe a děti v pořádku. Nyní jsem změnila trvalý pobyt já i děti. Paní od města ve kterém jsme měly trvalý pobyt mi napsala, že odpady od doby začátku insolvence jsou v pořádku, ale že za rok 2015 - 2018 budou vymáhat peníze za moje dvě děti za odpady a budou je vymáhat od otce dětí, který ani nemá trvalý pobyt tam, kde jsme ho měly my a ani nikdy neměl. Mají na to právo? Myslela jsem že za dluh beru zodpovědnost já a pokud za děti vznikly před insolvenci, tak jsou zahrnuty do insolvence. Mají na to právo vymáhat dluh po otci, který ani nemá a neměl stejný trvalý pobyt? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, za děti a jejich dluhy odpovídají oba rodiče. Město si může vybrat, po kterém rodiči bude peníze vymáhat exekučně. A protože Vy jste chráněna insolvencí, město bude pravděpodobně peníze vymáhat po otci. 

DN

#15350, Poslal jsem brokerovi do Brazílie peníze, Podvod, 17.9.2021

Dobrý den, v březnu tohoto roku při projíždění YouTube videí na mě vyskočila reklama na rychlé zbohatnutí plná emocí. Přes jeden web mě to hodilo na nějakou brazilskou brokerskou firmu a já jim poslal 5 000 Kč. Rázem začal můj kapitál z ničeho nic růst (byly záznamy uskutečněných obchodů, všechny do plusu a přibývaly). Jakmile jsem se však snažil peníze vybrat (ba i základní vklad, odmítali mi vyhovět, což trvalo v řádu několika měsíců a trvali na tom, že aby mi peníze mohli poslat, musím nejprve uhradit provizi.) Před pár týdny mi (asi vzhledem k tomu, že jim došlo, že ze mě žádné další peníze nedostanou, mi smazali "obchodní" účet. Jaké kroky jsou třeba udělat a existuje nějaká šance, že peníze dostanu zpět?

Dobrý den, jedná se o podvod, o své peníze jste definitivně přišel. Žádné obchody reálně neprobíhaly, to se Vás jen podvodníci snažili iluzemi přesvědčit, abyste jim poslal další peníze.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 15 300 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR