Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #6905, Hypotéka na dům s příjmem z pronájmu

Hypotéka na dům s příjmem z pronájmu, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý večer, jmenuji se Martin (24 let), přítelkyně 29 let.  Rádi bychom si chtěli vzít hypotéku na dům v hodnotě 2,3 mil. korun. Přítelkyně má už první hypotéku na byt (chybí doplatit asi 700 tisíc - byt bychom chtěli dát do pronájmu, který by tzv. minusoval hypotéku na byt). Je možnost dostat hypotéku společně? Popřípadě jaká je nejlepší varianta? Společný čistý příjem je okolo 55-60 tisíc měsíčně.

Dobrý den, váš společný příjem 55-60 tisíc měsíčně by měl být zřejmě ke získání a splácení stávající hypotéky se zůstatkem 0,7 mil. i nové hypotéky na koupi nemovitosti v hodnotě 2,3 mil dostatečný.

Domníváme se, že příjem z pronájmu ani nebude potřeba započítávat.Pro konečné hodnocení bude nutné znát detaily vašich příjmů, výši splátky současné hypotéky, ostatní výdaje, počet vyživovaných osob a další detaily, které banky vyžadují při scoringu zájemců o hypotéku. Bude rovněž potřeba vzít v potaz umístění, kvalitu a cenu kupovaného domu, posoudit LTV a vybrat banku, která za daných podmínek poskytuje optimální úrokovou sazbu. Váš případ aktuálně není možné více posoudit v obecné rovině.

Zadejte prosím vaše kontaktní informace v naší hypoteční kalkulačce a kolegové vám zavolají a proberou s vámi nejlepší možné řešení.