Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #16860, Hypotéka na nezasíťovaný pozemek

Jak získat souhlas banky a přepočítat hypotéku při prodeji části pozemku?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, kupujeme pozemek, který je momentálně v katastru veden jako zahrada. V územním plánu ale patří do oblasti zastavitelné. Nemá vlastní sítě (budeme dodělávat přívod vody a kanalizace) a bereme si na něj hypoteční úvěr. Ještě doplním, že část peněz (350 tis.) nám banka půjčí až potom, co fyzicky zřídíme tyto sítě k pozemku. Na pozemku samozřejmě chceme sami stavět RD, ale také bychom rádi polovinu odprodali (pozemek je 1 600 m2 a s příjezdovou cestou problém nebude), protože nás tlačí nedostatek financí. Jaký je postup při tomto úkonu? Od finanční poradkyně vím, že budu potřebovat souhlas banky (který nemusí na 100% udělit) a celá hypotéka by se tím pádem nějakým způsobem musela přepočítávat, což by mi nám v dnešní době rostoucího trendu úrokových sazeb hypoték mohlo i malinko uškodit (hypotéku máme za 4,04%). Za jakoukoliv radu budeme moc vděční a děkujeme za Váš čas :-)

Dobrý den,

pokud budete za hypotéku ručit kupovaným pozemkem, bez souhlasu banky nebude možné pozemek rozdělit ani jeho část odprodat. Neznám detaily vašeho případu (jak vysokou máte hypotéku, jak jste bonitní, LTV, reálie pozemku) ani banku, u které jste si hypotéku sjednali - těžko tak mohu odhadovat, jak bude vaše banka postupovat.