Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #15767, Hypotéka na pozemek s podmínkami

Hypotéka na pozemek s podmínkami, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, žádáme s přítelem o hypotéku na pozemek od obce, která ho prodává pod tržní cenou, tudíž odhad nemovitosti vůči kupní ceně vychází cca o 30% vyšší. U Monety jsem dostali nabídku s úrokem 2,7% s fixací na 3 roky, kde jsme podali žádost a nyní čekáme, zda tomu tak opravdu bude. Považujete Monetu za důvěryhodnou banku pro hypotéku a nabízený úrok za adekvátní? Je možné v případě, že bychom narazili na něco, co by nám u banky nevyhovovalo od žádosti odstoupit? Ve smlouvě od obce je uvedena podmínka zpětného odkupu v případě, že nezačneme výstavbu do 2 let od koupi nemovitosti a dále, že vklad do katastru s zákazem zcizení musí být proveden nejpozději do 10 dní od zaplacení pozemku prodávajícímu. Banka však chce přepis v katastru s uvedením zástavního práva ještě před tím, než nám budou převedeny peníze k zaplacení pozemku. Mohl by toto být problém při získávání hypotéky a banka by nám tak mohla hypotéku zamítnout?

Dobrý den,

úrok 2,7% je velmi slušný, aktuálně hypotéky pod 3,5% spíše neseženete a do konce roku se očekává růst až na 4%. Žádost o hypotéku můžete kdykoliv stáhnout, ale po podpisu úvěrové smlouvy je třeba hypoteční úvěr načerpat (za nenačerpání úvěru účtují banky sankce až 5% z nevyčerpané částky).

Jakou nemovitostí budete za hypotéku ručit? Ručení kupovaným pozemkem může být poměrně problematické, neboť se nemusí potkat zájmy a podmínky prodávajícího (obec) a banky.