Hypotéka před rozvodem, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, moje situace je momentálně taková: Je podaná oficiální žádost o rozvod, čeká se na to, až si mě s manželkou soud pozve osobně, to ještě bude trvat tak 2-3 měsíce. Já zůstanu bydlet v bytě, který znalec v oficiálním znaleckém posudku ohodnotil 5 miliony, manželce mám vyplatit 2,250 mil. Mám i návrh Dohody o zrušení a vypořádání spoluvlastnictví. Takže se ptám víceméně na to, jestli teď už můžu žádat o hypotéku nebo musím počkat až budu ofiko rozvedený? Děkuji.

Dobrý den,

pokud byste si s manželkou sepsal dohodu o zúžení SJM, pak byste mohl o hypotéku sám žádat ještě před rozvodem. Ale ve vaší situaci se možná vyplatí vyčkat ony 2-3 měsíce.