Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #10896, Hypotéka se záznamem v registrech

Hypotéka se záznamem v registrech, Hypoteční poradna

J

Dobrý den, chtěl bych v budoucnu požádat o hypotéku (cca za 4-5 let). Bohužel mám z minulosti negativní záznam v BRKI a NRKI. Aktuálně pracuji v IT oddělení, kde mám smlouvu na dobu neurčitou a možnost profesního růstu (finanční posun). Aktuálně mám čistou mzdu ve výši 35 000 Kč. Mám založené stavební spoření. Rád bych se zeptal, zda je možnost si vzít vůbec hypotéku s negativním záznamem v registrech z minulosti. Případně bych poprosil o rady jak zvýšit šanci na získání. Děkuji

Nejlepší hypotéka na jedno kliknutí!

Dobrý den,

banky přihlížejí pouze k záznamům v registrech mladším 4-5 let, tedy máte-li z minulosti negativní záznamy a chcete-li o úvěr žádat až za 4-5 let, nebude se získáním hypotéky žádný problém. Obecně je třeba:

 • mít dostatečný příjem (úměrný výši požadované hypotéky)
 • mít pracovní smlouvu na dobu neurčitou
 • nebýt ve zkušební ani výpovědní lhůtě
 • nemít negativní záznamy v registrech mladší 4-5 let
 • mít našetřeno min. 10% z kupní ceny nemovitosti (pro lepší úrok min. 20%)
 • Petr JermářBanky.cz

  Máte jiný dotaz? Ptejte se

  Články ZE SVĚTA FINANCÍ

  Lákavý podzim u studentských účtů: slibují odměny až 1 500 korun

  Lákavý podzim u studentských účtů: slibují odměny až 1 500 korun

  30.9.2020, Běžný účet, Autor: Jan Budín

  Přestože je začátek letošního školního roku kvůli koronavirové pandemii dost specifický, jedno se nemění – banky přichystaly řadu speciálních akcí pro studenty. Za založení účtu tak můžou získat až 1 500 korun. A k tomu další výhody studentských účtů.

  Jak se správně pojistit, když pronajímáte byt

  Jak se správně pojistit, když pronajímáte byt

  28.9.2020, Pojištění, Autor: Jan Klusák

  Pronájem bytu nebo domu znamená na jednu stranu jistý výdělek, na stranu druhou je to vždy určitý risk. Svůj majetek totiž svěřujete lidem, které většinou moc neznáte. Je proto rozumné přemýšlet o kvalitním pojištění.

  Hypotéka na koupi a rekonstrukci nemovitosti: jak funguje a na co si dát pozor

  Hypotéka na koupi a rekonstrukci nemovitosti: jak funguje a na co si dát pozor

  26.9.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

  Nechcete dávat mnoho milionů korun za nákup novostavby? Řešením je koupit starší dům a opravit ho podle svého. I na to ale potřebujete dost peněz. S jejich získáním vám pomůže hypotéka na koupi a rekonstrukci nemovitosti. Podívejte se, jak funguje.

  Čtěte více
  Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

  Poradna banky.cz - ptáte se

  L

  #11372, Podvod a chargeback, Podvod, 30.9.2020

  Dobrý den, pane Strašáku, na internetu jsem našel možnost chargeback. Touto cestou bych se chtěl zeptat na možnost využití chargeback. V loňském roce 13. 6. 2019 jsem se dostal do situace, kdy jsem naletěl podvodnému prodejci auta bohužel až z Řecka. Jednalo se asi o fyzickou osobu ne obchod. Po odeslání peněz na polský účet banky jsem zjistil, že se jedná o podvod. Svou banku jsem ihned kontaktoval aby provedla storno. Bylo mi ale řečeno, že o víkendu na zahraničním oddělení nikdo není, že s tím nikdo nic nedělá, že si mám zavolat v pondělí. V pondělí 17. 6. jsem volal přes George a žádal o storno a taky aby byl zmrazen podvodníkův účet. Bylo mi řečeno, že mohu byt v klidu, že to dobře dopadne. A najednou mi majitel 20. 6. v 11:37 napíše, že peníze přijal na svém účtu. Polská banka na storno od České spořitelny zareagovala až po 14 dnech, což už já jsem věděl, že peníze přijal a vše je ztraceno. Platba byla provedena přes internet v mobilu platební kartou. Vše řešila Policie bez velkých výsledků. Pachatele nenašla. Chci se zeptat, zda je možnost reklamace (vrácení platby). Zda i v mém případě se dá tenhle chargeback využit. Za vaši informaci předem děkuji.

  Dobrý den, chargeback je způsob, jak můžete prostřednictvím své banky požádat banku obchodníka o vrácení peněz za provedenou platbu kartou, když ostatní jednání s obchodníkem selžou. Ve Vašem případě se pravděpodobně nejednalo o platbu kartou obchodníkovi ale o standardní platbu na běžný účet nepodnikající fyzické osoby, kde chargeback využít nelze. I pokud by se jednalo o platbu kartou obchodníkovi, žádost o chargeback by po více než roce od uskutečnění transakce byla pravděpodobně neúspěšná. 

  Č

  #11371, Vkladomat KB, Běžný účet, 30.9.2020

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli jde vkládat peníze přes bankomat KB, když mam účet u jiné banky. Děkuji za odpověď.

  Dobrý den, vkladomatem KB lze vložit hotovost pouze na běžný účet vedený u KB, který je spárovaný s platební kartou, pomocí které peníze do vkladomatu ukládáte.

  M

  #11370, Insolvence, Exekuce a insolvence, 30.9.2020

  Dobrý den, zajímá mě, za jak dlouho plus mínus se z výplaty začne strhávat insolvence. Vím, že každý soud funguje jinak, ale zhruba za jak dlouho po vstoupení do insolvence budu mít srážky ze mzdy. Děkuji moc

  Dobrý den, po podání žádosti o oddlužení a předběžném schválení Vám soud přidělí správce a věřitelé dostanou lhůtu (1-2 měsíce) na přihlášení pohledávek. Následně bude správce pohledávky přezkoumávat a ve finále soud rozhodně o povolení oddlužení a jeho způsobu řešení (splátkovým kalendářem a/nebo zpeněžením majetku). V závislosti na kapacitách správců a soudů tyto úkony zaberou cca 4-6 měsíců.

  Prohlédnout další dotazy
  Celkem více než 11 300 přehledně členěných dotazů


  Banky v ČR