Jak získat hypotéku pro českého občana žijícího v Anglii a plánujícího nákup nemovitosti v ČR?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, můj přítel je Čech a chtěl by hypotéku, ale žijeme v Anglii. Chtěli bychom se vrátit, ale potřebujeme velkou sumu, abychom zaplatili nový být. Máme malou holčičku. Dali byste mu hypotéku už když jsme v Anglii a v ČR by to splácel? Jo a práci tady v Anglii má. Děkuji za odpovědi :)

Dobrý den,

hypotéka v korunách splácená z příjmu v cizí měně (GBP) je považována za tzv. hypotéku v cizí měně, které jsou díky legislativě na ochranu spotřebitele komplikovanější. Proto je většina bank neposkytuje, neboť by klient musel být složitě poučován o kurzových rizicích (a v případě problému se splácením vlivem nečekaného pohybu kurzu by banka v krajním případě musela nést část rizik).