Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #5168, Inkaso a trvalý příkaz

Inkaso a trvalý příkaz, Platba

14.9.2018 Platba

Dobry den, prosim Vas o radu. Mam tri deti ve skole a jako kazdy rok davam svoleni k inkasu pro platbu obedu. Tento rok jsem opet zadal svoleni k inkasu, kde vypisuji cislo uctu skoly, castku obedu, datum splatnosti a cetnost. Nyni mi volali ze skoly, ze neni mozne cerpat z meho uctu a musim poslat penize na bezny ucet. V cem vezi problem? Dekuji za odpoved.

Dobrý den,

inkaso slouží k pravidelným platbám různě vysokých částek (např. každý měsíc různě vysoká útrata za mobil). Vy dáte svolení k inkasu a protistrana si od Vás peníze sama stáhne. Naproti tomu trvalý příkaz se využívá k pravidelnému placení stejně vysokých částek (např. zálohy na energie). Platby školních obědů se obvykle řeší trvalým příkazem, neboť málokterá škola nabízí pro Vás pohodlnější formu inkasa. Doporučuji si ověřit, zda škola Vašich dětí skutečně umožňuje platbu obědů inkasem. Pokud ano a inkasní platba se stále nedaří, plaťte obědy trvalým příkazem.