Jak odblokovat účet, Exekuce a insolvence

Dobrý den, omlouvám se, pokud tady lze najít odpověď na můj dotaz, bohužel mě tlačí čas a problémů přibývá. Chtěla bych se zeptat. Z ničeho nic mi byly zablokovány bankovní účty, nejsem si vědoma ničeho, za co by to mohlo být. Snažila jsem se pomocí informací u banky kontaktovat exekutora a zjistit, o co se vůbec jedná a jak to lze řešit, ale telefonická komunikace absolutně selhala. Každý pokus spojit se s ním a slušně se zeptat, vždy skončil rozhovorem s nějakou sekretářkou, která mi žádné zásadní informace o té blokaci nesdělila. Pokaždé jsem byla informována o tom, že po telefonu mi nikdo nic neřekne, i přes poskytnutí osobních údajů k ověření, s absolutní neochotou, nezájmem a arogancí mě paní odmítala vyslechnout, na moje otázky mi kloudné odpovědi nedávala. Na jednom z účtů jsem měla k mému štěstí něco okolo 2 000 Kč, po zablokování exekutorem se moje bankovní účty nachází ve stavu -10 420 Kč. Žádná upomínka, výzva nebo nějaký podklad k exekuci mi nepřišla, nikdo mě o ničem neinformoval, nevím nic. Nevím si rady. Pan exekutor je z plzeňského kraje a já nevím, jak zjistit víc a někam se posunout. Starám se o čerstvě narozeného syna, narodil se předčasně, problémů například zdravotních, nebo starostí máme požehnaně a ani po finanční stránce na tom teď nejsme moc dobře. Na vrácení nějaké částky peněz od banky asi nemám nárok, nevím, ani to jak se z toho všeho vymotat je teď pro mě úplně nemožné. Omluva ještě za dlouhý proslov a vypisování, nejsem ve vysvětlování příliš dobrá. Děkuji předem za případnou odpověď a radu.

Dobrý den,

navštivte osobně exekutora a informujte se, kolik a za co dlužíte. Následně dluh zaplaťte a exekutor účet nechá odblokovat. Taktéž si můžete nechat vyhotovit výpisy z registrů dlužníků (BRKI, NRKI, Solus) - doporučuji náš článek Víme, jak získat výpis z registru dlužníků.