Banky.cz Bankovní poradna zdarma Akcie a investice #13097, Jak převést akcie na vnučku?

Jak převést akcie na vnučku?, Akcie a investice

Investice se zhodnocením až 12%
22.2.2021 Akcie a investice

Dobrý den, mám akcie ČEZ z kuponové privatizace a chci je převést na vnučku. Možná tam mám ještě jiné akcie, nyní nevím, jak to zjistím. Píšete dle RČ, ale nevím, jak se k tomu dostat. Děkuji za radu.

Dobrý den,

akcie z kuponové privatizace máte velmi pravděpodobně vedené v tzv. nezařazené evidenci.

  • vyberte si banku/brokera, který Vás bude na kapitálovém trhu zastupovat (např. Fio banka)
  • zřiďte si prostřednictvím Vámi vybraného zástupce majetkový účet v CDCP
  • převeďte všechny své akcie z nezařazené evidence na svůj majetkový účet

V tento moment budete schopna s akciemi dále nakládat (darování vnučce, prodej, atd.).

V případě darování akcií vnučce si bude muset vnučka též zřídit majetkový účet v CDCP.