Banky.cz Bankovní poradna zdarma Akcie a investice #3651, Jak vložit hotovost na účet?

Jak vložit hotovost na účet?, Akcie a investice

Investice se zhodnocením až 12%
23.6.2017 Akcie a investice

Dobry den, potreboval bych co nejrychleji, ale taky pokud mozno co nejefektivneji z hlediska nakladu, dostat hotovost 640 tis Kc na svuj bankovni ucet (banka chce po mne pro poskytnuti hypoteky dukaz, ze mam 20% vlastnich zdroju na ucte, no ja je mam, ale jen v hotovosti). Mam dva bezne ucty - jeden u Equa Bank a jeden u Air Bank a je jedno na kterem z uctu prokazem dostatecni vlastni zdroje. Poradili byste mi prosim nejvhodnejsi variantu, jak dostat penize na ucet a na ktery ze dvou bank? Dekuji

Dobrý den,

nejrychlejší, nejlevnější a nejjednodušší je hotovost vložit na účet Air Bank přes vkladomat Air Bank (bankomat umožňující peníze nejen vybírat, ale také vkládat). Je to zcela bez poplatků. Během jednoho vkladu je možné vložit max. 200 bankovek, tedy v případě potřeby proveďte více vkladů za sebou. Za jeden den lze vložit max. 600 000 Kč.

Přechovávat doma takto vysokou hotovost je velmi nebezpečné, vystavujete se riziku krádeže. Proto doporučuji peníze na účet vložit co nejdříve. Připravujete se taktéž o úrok (u Air Bank 1%, tedy po zdanění 5 440 Kč ročně).