Jakou zvolit fixaci hypotéky?, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, prosím, chci se zeptat na následující dotaz. Máme hypotéku s prémií u ČS a nyní jsme po první 5 leté fixaci s úrokem 1,79% dostali následující nabídku: Fixace na 5 let s úrokovou sazbou 2,09 %, měsíční splátkou orientačně 5 387 Kč a s ponecháním služby Hypotéka s prémií (na konci března 2021 by byla vyplacena první část prémie, orientačně 16 067 Kč). Fixace na 5 a 8 let, s úrokovou sazbou 1,79 % a měsíční splátkou orientačně 5 245 Kč. Fixace na 10 let, s úrokovou sazbou 1,89 % a měsíční splátkou orientačně 5 292 Kč.  Jaká varianta je nejvýhodnější? Děkuji za odpověď, MR

Dobrý den,

optimum představuje nejnižší sazba při co nejdelší fixaci. Osobně bych tak zvolil 8 let za 1,79%. Též je možné zvážit 10 let za 1,89% (relativně malý příplatek za 2 roky jistoty nízké sazby navíc).