Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #11499, Jsem invalidní důchodce, půjčil jsem si u nebankovky a nestíhám splácet

Jsem invalidní důchodce, půjčil jsem si u nebankovky a nestíhám splácet, Půjčka

RB

Dobrý den, mám takzvanou "rychlopůjčku" od společnosti Zaplo.cz, která se musí splatit celá najednou a nebo se dá prodloužit termín splatnosti o různou dobu, což jsem musel už několikrát učinit, ale bohužel už nemá finanční prostředky ani na jakékoliv prodloužení z důvodu nastalé situace. Samozřejmě jsem s nimi komunikoval a psal jsem, jestli je nějaká možnost, abych to mohl nějakým způsobem splatit. Jsem invalidní důchodce ve 3. stupni (důchod 6 621 Kč) a prakticky jsem si mohl půjčit jen díky chozením na brigády, jenž se ale zrušily a já nemám možnost celou částku dát dohromady. 31 000 Kč je dlužná částka. Přečetl jsem si celou smlouvu, ale neumím věštit budoucnost a nemohl jsem předvídat nastalou situaci. Je nějaká možnost, co by se s tím dalo dělat? Děkuji.

Hledáte půjčku? Zde najdete tu nejlepší!

Dobrý den,

jistě Vám není nutné zdůrazňovat, že si coby invalidní důchodce s důchodem 6 621 Kč nemáte půjčovat peníze, že si nemáte nikdy a za žádných okolností půjčovat na spotřebu a už vůbec ne u nebankovních poskytovatelů úvěrů. 

Co se s tím dá dělat? Z důchodu 6 621 Kč lze těžko vyžít, natož splácet půjčku (byť zatím v rozumné výši jen 31 000 Kč). O osobní bankrot požádat nemůžete, neb pro schválení insolvence byste musel být schopen měsíčně splácet min. 2 200 Kč. Vaším jediným štěstím je, že z příjmu 6 621 Kč nelze exekučně nic srážet. Jste-li nemajetný, pak Vám exekutor nebude schopen ani zpeněžit majetek. Dluh Vám nicméně bude neustále narůstat o penále, úroky z prodlení a náklady vymáhání. Což na Vás plně dolehne v budoucnu, až se Vám opět zvýší příjem (např. brigádami). Pak bude nejlepší požádat o osobní bankrot (invalidní důchodci ve 2-3. stupni mohou jednou za život požádat o kratší oddlužení na 3 roky místo standardních 5 let). Má to smysl si nebankovními půjčkami pro 31 000 Kč takto zničit život?

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Jak se vyrábí pneumatiky Michelin Alpin 5?

Jak se vyrábí pneumatiky Michelin Alpin 5?

27.10.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Seznamte se s vyspělými technologiemi pneumatiky Michelin Pilot Alpin 5!

Skupina Uniqa dokončila převzetí společností Axa a stala se pětkou na trhu

Skupina Uniqa dokončila převzetí společností Axa a stala se pětkou na trhu

26.10.2020, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Plánované převzetí společností Axa rakouskou skupinou Uniqa je u konce. Spojení, které bylo oznámené letos v únoru, v polovině října schválily všechny potřebné úřady

3 tipy, jak získat hypotéku bez úspor

3 tipy, jak získat hypotéku bez úspor

26.10.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Hypotéka bez úspor je sen spousty mladých lidí. Právě oni totiž často ještě nemají naspořených dost peněz na to, aby mohli zaplatit 10 % a víc z ceny nemovitosti. A přestože oficiálně většina poskytovatelů takovou možnost přímo nenabízí, existují způsoby, jak hypotéku bez úspor získat.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

J

#11585, Srážky v insolvenci, Exekuce a insolvence, 27.10.2020

Dobrý den, jsme s manželem v insolvenci, máme jedno dítě. Mám rodičovský příspěvek 10 000 Kč. Za brigádu mi bylo zasláno na účet 2 750 Kč. Mělo se mi něco srazit na insolvenci? Případně musím se o srážky nějak starat nebo je to povinnost agentury a OSSZ? Děkuji

Dobrý den, z čistého příjmu 12 750 Kč nelze při dvou vyživovaných osobách (manžel a dítě) na insolvenci nic srážet. Celý tento příjem Vám proto zůstal bez srážek.

I

#11584, Dluh na DPH a prominutí penále, Daně, 27.10.2020

Dobrý den, mám dluh už delší dobu u Finančního úřadu z podnikání na DPH a daň z příjmu. Teď jsem zaměstnán. Byla nařízena exekuce se mzdy. I když exekuční částka pravidelně odchází, penále pořád roste. Tím pádem je to nekonečné. Mužů požádat o splátkový kalendář s prominutím penále? Nebo je jiná varianta? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, o prominutí penále požádat můžete. Finanční úřad má interně přesně daný postup, jak v takových případech postupovat. Zohledňuje se mnoho parametrů (zda jste daň krátil úmyslně či omylem, nakolik jste spolupracoval, jestli jste již v minulosti měl podobné daňové delikty, atd.). Spolupracující jedinec, který krátil daň omylem a jinak "seká latinu" se spíše dočká prominutí vyšší části penále než nespolupracující delikvent, který daň krátil úmyslně. 

MV

#11583, Rodiče mi nechtějí vydat peníze ze stavebního spoření, Spoření, 27.10.2020

Dobrý den, má otázka asi přesahuje i do lidskoprávní oblasti, ale za pokus nic nedám. Bylo mi založeno stavební spoření, na kterém k mým 18. narozeninám bylo 100 000 Kč. Rodiče mám rozvedené a na spoření šly peníze z výživného mé matky. Peníze byly vybrány na účet mého otce, který nad nimi chtěl mít kontrolu. Nyní bych rád půjčil své matce peníze na opravu auta, ale otec mi odmítá část peněz vydat (15 000 Kč) s tím, že peníze investoval do úpravy jeho bytu. Peníze mi prý vydá jen na studium nebo koupi nemovitosti. Je nějaká možnost, jak z něj eventuálně peníze právně vymáhat nebo jsem se jich de facto vzdal při vybrání stavebního spoření na jeho účet? S přáním hezkého dne.

Dobrý den, peníze z Vašeho stavebního spoření jsou Vaše a neměly být uloženy na otcův účet. Pokud se tak stalo, můžete nárokovat vydání peněz i právní cestou, ale to může mít velké dopady na vztahy v rodině. Upřímně, tyto peníze neměly sloužit na úpravy otcova bytu, ani by nyní neměly být použity na opravu matky auta. Pokud Vám rodiče peníze jednou darovali, neměli by je chtít zpět (navíc pro takto malicherné důvody). 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 11 500 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR