Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #11499, Jsem invalidní důchodce, půjčil jsem si u nebankovky a nestíhám splácet

Jsem invalidní důchodce, půjčil jsem si u nebankovky a nestíhám splácet, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
15.10.2020 Půjčka

Dobrý den, mám takzvanou "rychlopůjčku" od společnosti Zaplo.cz, která se musí splatit celá najednou a nebo se dá prodloužit termín splatnosti o různou dobu, což jsem musel už několikrát učinit, ale bohužel už nemá finanční prostředky ani na jakékoliv prodloužení z důvodu nastalé situace. Samozřejmě jsem s nimi komunikoval a psal jsem, jestli je nějaká možnost, abych to mohl nějakým způsobem splatit. Jsem invalidní důchodce ve 3. stupni (důchod 6 621 Kč) a prakticky jsem si mohl půjčit jen díky chozením na brigády, jenž se ale zrušily a já nemám možnost celou částku dát dohromady. 31 000 Kč je dlužná částka. Přečetl jsem si celou smlouvu, ale neumím věštit budoucnost a nemohl jsem předvídat nastalou situaci. Je nějaká možnost, co by se s tím dalo dělat? Děkuji.

Dobrý den,

jistě Vám není nutné zdůrazňovat, že si coby invalidní důchodce s důchodem 6 621 Kč nemáte půjčovat peníze, že si nemáte nikdy a za žádných okolností půjčovat na spotřebu a už vůbec ne u nebankovních poskytovatelů úvěrů.

Co se s tím dá dělat? Z důchodu 6 621 Kč lze těžko vyžít, natož splácet půjčku (byť zatím v rozumné výši jen 31 000 Kč). O osobní bankrot požádat nemůžete, neb pro schválení insolvence byste musel být schopen měsíčně splácet min. 2 200 Kč. Vaším jediným štěstím je, že z příjmu 6 621 Kč nelze exekučně nic srážet. Jste-li nemajetný, pak Vám exekutor nebude schopen ani zpeněžit majetek. Dluh Vám nicméně bude neustále narůstat o penále, úroky z prodlení a náklady vymáhání. Což na Vás plně dolehne v budoucnu, až se Vám opět zvýší příjem (např. brigádami). Pak bude nejlepší požádat o osobní bankrot (invalidní důchodci ve 2-3. stupni mohou jednou za život požádat o kratší oddlužení na 3 roky místo standardních 5 let). Má to smysl si nebankovními půjčkami pro 31 000 Kč takto zničit život?