Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #17990, Jsem v exekuci, banka zesplatnila hypotéku

Jsem v exekuci, banka zesplatnila hypotéku, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, vlastníme rodinný dům, na který je hypotéka u Sberbank. Bohužel u nás nastala nějaká exekuce a potíže s tím spojené. Banka nám vypověděla z těchto důvodů smlouvu a požaduje půjčenou částku zpět. Jedná se o 3 mil. Kč. Jak se tohle dá vlastně řešit? Konsolidace u jiné banky v tuto dobu asi neklapne. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

problémy se splácením je třeba aktivně řešit před platební neschopností a exekucí. V exekuci Vám nikdo peníze nepůjčí (refinancování hypotéky u jiné banky není možné). Doporučuji kontaktovat vaši banku a zkusit ji ještě přesvědčit o splátkovém kalendáři. Pokud je exekuce na nízkou částku a již zaplacená, spíše se s bankou dohodnete. Naopak v případě vyšší částky a stále probíhající exekuce se prodeji RD nevyhnete.