Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #9409, Kde vybrat peníze ze zahraniční účtu?

Kde vybrat peníze ze zahraniční účtu?, Běžný účet

26.3.2020 Běžný účet

Dobrý den, mám problém. Díky koronaviru se nedostanu za hranice vybrat peníze. Bohužel mi skočil online banking, takže se na kartu nějak nedostanu, abych si peníze přeposlala na český účet. Můžete mi prosím poradit, kde bych mohla vyzvednout peníze bez nějakých velkých poplatků? Mám Sparkasse ale není to běžný účet, je to spíš jako spořící karta (to jsem až do pár dnu nevěděla). Nevím si rady kde můžu vybrat, abych neplatila jako minule přes 60€ a to jsem vybírala jen 150€. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

mít peníze na rakouském účtu když žijete v ČR a potřebujete peníze utrácet zde je velmi nerozumné v případě, kdy se k penězům nemůžete dostat online či si je v ČR nemůžete vybrat bez extrémně vysokých poplatků. Obávám se, že bohužel žádná rozumná rada není. Peníze by bylo vhodné si převést SEPA platbou na český účet (to ale nemůžete, protože máte zablokovaný internetbanking). Nebo je vybrat z bankomatu (za to Vám ale vaše rakouská banka účtuje extrémně vysoké poplatky). Můžete zkusit kontaktovat rakouskou banku online nebo telefonicky a dojednat odblokování internetbankingu. Ale v případě expirace hesla je obvykle nutné navštívit pobočku osobně.