Kdy refinancovat hypotéku?, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online
24.10.2020 Hypoteční poradna

Dobrý den, máme hypotéku s fixací do září 2021 se sazbou 1,97%. Nyní nám Hypoteční banka nabídla možnost nové fixace s úvazkem na 3/5/7 let se sazbami 1,89% / 1,95% / 2,0%. Prosím o radu, jestli je výhodné prodloužit nyní například o zmíněných 5 let se sazbou 1,95% nebo počkat na příští rok. Jak to vidíte vzhledem k aktuálnímu vývoji a ekonomické situaci? Děkuji za radu.

Dobrý den,

přijde na to, jak se projeví ukončení covidového moratoria na splácení úvěrů. Já jsem optimistou a i banky opatrně hlásí pokračující dobrou platební morálku u retailových úvěrů navzdory nastupující druhé covidové vlně a lockdownu. Věřím tak v další mírný pokles sazeb.

Je ovšem nutné zdůraznit, že bankou nabízené sazby (1,89-2%) jsou špatné i na dnešní poměry. Naši hypoteční poradci jsou Vám schopni při refinancování hypotéky nabídnout 1,58-1,79%.