Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #15014, Když nenačerpám celou hypotéku

Když nenačerpám celou hypotéku, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, měl bych následující dotaz. Máme v běhu hypotéku u KB, kterou máme již vyčerpanou, ale ještě jsme nedosáhli 100% prostavěnosti a nesplnili tak jednu z podmínek ve smlouvě. Tzn. dokončení stavby. Chceme s manželkou protože to situace umožnila celou hypotéku na rekonstrukci splatit v období fixace ještě před termínem dokončení stanoveném již v dodatku (nechali jsem si termín realizace posunout o rok). Moje otázka zní, protože ve smlouvě není stanoveno a od poradkyně jsem dostal jen afektovanou odpověď hraničící s agresí, že samozřejmě musím dostát všem podmínkám. Když doplatím danou hypotéku k datu fixace, ještě před dokončením stavby na 100%, musím ještě tuto podmínku splnit i když budu z hypotéky finančně vyvázán a i zruším účet u KB? Ještě doplním, že stavba není vázána na kolaudaci, nekolaudujeme. Děkuji za radu.

Dobrý den,

řádné splácení je možné zahájit až po plném načerpání hypotéky (do té doby splácíte je úroky). Za nenačerpání hypotéky (obvykle je možné nenačerpat až 20%) banky účtují sankce, až 5% z nenačerpané části. Doporučuji náš článek Hypotéka na stavbu.