Kompenzace za manželství, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, před svatbou měl manžel dluhy, které jsme společně splaceli. Dnes jsme rozvedení a došlo na společné vypořádá majetku. Mám nárok na nějakou kompenzaci za uhrazení dluhu? Děkuji

Dobrý den,

manželství bylo ukončeno rozvodem a SJM bylo vypořádáno. Na žádné kompenzace za manželství nárok nemáte. Během manželství spadaly všechny příjmy do SJM, kterými jste hradili své závazky (za které jste ručili v manželství společně a nerozlučně). Není možné se domáhat náhrad s argumenty "ze společného jsme platili manželovy dluhy". To je stejné, jako byste chtěla kompenzace za žehlení a praní, manžel za vaření, atd.