Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #3875, Konsolidace půjčky a kontokorentu

Jak správně financovat rekonstrukci nemovitosti s hypotékou a dalšími úvěry?

Nejlevnější půjčka od Zonky
1.10.2017 Půjčka

Pokračování dotazu č. 3873: Dobrý den, hypotéku mám okolo 450 000 Kč, kontokorent 70 000 Kč a půjčka 20 000 Kč. Odhad na nemovitost před rekonstrukcí byl na 3,5 milionu.

Dobrý den,

děkuji za doplnění. Takto nízký dluh ke konsolidaci (90 000 Kč) doporučuji refinancovat půjčkou od Equabank s RPSN 5,86% (možno sjednat online zde). Díky nízkému LTV (poměr dluhu vůči hodnotě nemovitosti - ve Vašem případě jen 13%) by určitě nebyl problém získat americkou hypotéku (úrok 3-5%), ale vzhledem k množství papírování se to nevyplatí. Úspory na úrocích byste přeplatil poplatky za sjednání úvěru, přepisy na katastru, atd.