Banky.cz Bankovní poradna zdarma Osobní a rodinné finance #9652, Koronavirus a úlevy na zdravotním pojištění

Koronavirus a úlevy na zdravotním pojištění, Osobní a rodinné finance

Dobry den, mam vyssi dluhy u VZP kvuli neplaceni zdravotniho pojisteni nejaky ten rok a o to navysene penale z prodleni s platbami. Jsem veden jako OBZP, meni se ted pro me neco v dobe koronavirove? Nekde jsem cetl, ze by penale v obdobi od brezna do cervna mely byt prominuty (tedy neuctovany), nebo se jen jedna o posunuti terminu jejich splatnosti? Take jak to mam vlastne udelat, pokud mam jen jeden dluh u VZP, abych mohl zazadat o oddluzeni jako ostatni? Teto podmince z logickeho hlediska nerozumim, ze musim mit dluhy u vice ruznych subjektu, kdyz treba castka kolikrat u jednoho veritele muze byt daleko vyssi, nez ma nekdo jiny treba u trech. Predem dekuji za odpovedi.

Dobrý den,

prominutí zdravotního pojištění ve výši minimálních záloh na 6 měsíců se týká pouze OSVČ, nikoliv OBZP. Pro vstup do insolvence je třeba mít dluh po splatnosti min. o dvou věřitelů, jinak se vše řeší klasickou exekucí.