Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #16104, Koupě nemovitosti s právní vadou

Koupě nemovitosti s právní vadou, Reality

Sjednejte si hypotéku online
13.12.2021 Reality

Dobrý den, mám zájem o koupi nemovitosti - rodinného domu s pozemkem. Tento souhrn nemovitostí vlastní dvě sestry, které na tuto nemovitost mají hypotéku. Dále banka bývalého přítele má věcné břemeno na souhrn nemovitostí, protože tam investoval do domu. V rámci prodeje by mělo dojít k rozdělení jednoho z pozemků, kde by měla část pozemku a stavba bez popisného čísla zůstat ve vlastnictví bývalého přílete. Je správně postupovat s dělením pozemku v rámci koupě nemovitosti nebo měl být pozemek rozdělen již před prodejem? S jakým rizikem vstupuji do koupě této nemovitosti, na co si mám dát pozor? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

toto je rizikové a právně komplikované. Lepší by bylo nechat prodávající nejprve vše vypořádat (rozdělení pozemku, zrušení zástavy expřítele, který není majitelem nemovitosti) a teprve po té koupit jen zdravou část nemovitosti bez dalších podmínek.