Mám nárok na odměny?, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, mám nárok na odměnu, která byla přislíbena majitelem firmy všem zaměstnancům ústně a následně i emailem? Podmínkou pro vyplacení odměny bylo odpracování hodin za rok 2022. Celý rok jsem pracoval bez absencí a nemoci. Protože jsem k 31.1.2023 ukončil pracovní poměr, tak mi zaměstnavatel odměnu nedal. Děkuji

Dobrý den,

máte nárok jen na takové odměny, které byly dohodnuty v rámci podepsané pracovní smlouvy. Obecně se poskytování odměn řídí vnitřní směrnicí zaměstnavatele. Většina bonusů a osobních ohodnocení není nároková. Odměny slouží obecně k motivaci stávajících zaměstnanců. Odcházejícím zaměstnancům ve výpovědní lhůtě se odměny obvykle nedávají (z pohledu zaměstnavatele nedává smysl investovat do odcházejících zaměstnanců).