Minimální výše hypotéky, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, mám dotaz. Minimální možná částka pro hypotéku je (asi téměř všude) 300 000 Kč? Co to ale přesně znamená? Je to minimální částka, o kterou chci žádat, nebo je to minimální hodnota kupované nemovitosti? Tedy když bych žádal o tuto částku jako reálnou částku, kterou chci (kupovaná nemovitost by měla vyšší hodnotu) musel bych mít ideálně nějakých 60 000 Kč ze svého (±20%). Reálně bych tak tedy dostal od banky 240 000 Kč jako hypotéku. Kdybych ale žádal o hypotéku a cena nemovitosti by byla 300 000 Kč a měl bych možnost zároveň ručit jinou další nemovitostí a neřešil bych tak své vlastní zroje, asi bych mohl žádat o plnou (100%) hypotéku, ale mohl bych přesto žádat jen o třeba 240 000 Kč ? Nevím jestli je to dost pochopitelné. Každopádně moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

jedná se o minimální výši úvěru (kolik Vám banka může půjčit), nikoliv o min. cenu kupované nemovitosti. Americkou hypotéku seženete již od 150 000 Kč, klasickou hypotéku na bydlení od 200 000 Kč. Pro menší částky nedává hypoteční úvěr smysl a doporučuje se půjčka (bez zástavy nemovitosti a s jednodušší administrativou).