Je možné ručit chatou k rekreaci na cizím pozemku při žádosti o hypotéku?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, chtěla bych si vzít hypotéku na barák ve výši cca 2,5 mil. Kč. Našetřeno mám sice 300 000 Kč, ale chtěla bych si vzít hypotéku 100% a ručit ještě jinou nemovitostí. Je možné ručit chatou k rekreaci, která stojí na cizím pozemku? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

můžete ručit pouze trvale obyvatelnou a zkolaudovanou nemovitostí (musí mít číslo popisné). Stavba na cizím pozemku sama od sebe nevadí, ale výrazně snižuje zástavní hodnotu nemovitosti (vše by musel přesně propočítat odhadce). Kontaktujte prosím naše úvěrové specialisty prostřednictvím formuláře hypoteční kalkulačka - vše s Vámi projdeme a doporučíme nejlepší řešení na míru.