Mohu splatit cizí hypotéku?, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobry den, dcera ma hypoteku u Ceske sporitelny 900 000 Kc. Zbyva doplatit jeste 680 tis. Jsem dcery matka a chtela bych ji pomoci a vlozit ji vetsi castku na zmenseni dluhu. Je to mozne udelat kdykoliv ve sporitelne a zmensit dluh dcery? Dekuji za odpoved.

Dobrý den,

hypotéka je produktem vaší dcery, ona má s ČS domluvené smluvní podmínky (např. kdy může provádět mimořádné splátky bez sankce, atd.) a je za dodržování těchto podmínek odpovědná. Doporučuji Vám vše předem s dcerou probrat a domluvit se na nejlepším možném řešení. Určitě není možné přijít na pobočku a chtít splatit část cizí hypotéky.

Byla-li úvěrová smlouva sjednána po 12/2016, může dcera bez sankce každý rok splatit až 25% k datu výročí fixace. Též je možné doplatit celou hypotéku ke konci fixace úrokové sazby.