Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #6131, Nadlimitní výběr hotovosti na pobočce

Jak probíhá výběr hotovosti z účtu na přepážce a kolik to stojí? A jaká je cena hovoru na telefonní číslo banky?

4.3.2019 Běžný účet

Dobrý den, mohu si vybrat hotovost 130 000 Kč z mého účtu na přepážce ihned? Platí se za výběr? Prosím, jaká je cena hovoru na telefonní číslo banky za minutu? Děkuji.

Dobrý den,

výběry hotovosti na pobočce nad 100 000 Kč je třeba hlásit bankám 2 pracovní dny předem. Banky si za výběr hotovosti na pobočce obvykle účtují poplatky - proto je lepší peníze vybírat raději z bankomatu (větší částku třeba na 2-3 výběry). Některé banky provozují bezplatné infolinky, jiné nikoliv (platí se dle tarifu vašeho mobilního operátora).