Jaká bude moje výplata za druhý měsíc na 60%?

Dobrý den, budu doma již druhý měsíc na 60%. Chci se zeptat, zda i ten druhý měsíc budu mít stejnou výplatu a nebo se to bude počítat z dalšího průměru za čtvrtletí. To by bylo bohužel horší, protože průměr by klesl díky výplatě za měsíc duben, kdy jsem bral jen na 60%. Což by kleslo o dost. A nebo se to počítá stejně a dostanu stejně co nyní za měsíc duben?

Dobrý den,

náhrada mzdy se počítá z průměrného výdělku za předchozí kalendářní čtvrtletí. Náhrada mzdy za duben-červen se tedy vypočte z průměru za leden-březen.