Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #3734, Nákup přes internetový bazar

Nákup přes internetový bazar, Podvod

4.8.2017 Podvod

Dobrý den, měl jsem domluvený obchod s jedním člověkem, co má bankovní účet u vás. Měl to být údajný pán Macek Jan s číslem účtu 2114032448. S dotyčným člověkem jsme byli dohodnutí na obchodě. Poslal jsem mu 9 000 tisíc ze své banky, on mi poslal občanský a řidičský průkaz, ale oba průkazy byly falešné a balík mi samozřejmě nepřišel. Tak bych se chtěl zeptat, co se s tím dá dělat? Nebo to mám řešit s příslušnými orgány?

Dobrý den,

nejsme banka, ale poradenský portál. Nicméně ani banka příjemce ani vaše banka Vám bohužel nepomohou, neboť platbu nelze stornovat. Bankám nepřísluší posuzovat, jestli Vámi odeslané peníze příjemci náleží či nikoliv. Tak mohou činit je orgány činné v trestném řízení. Doporučuji tento podvod nahlásit Policii ČR a přes internet nakupovat jen od prověřených prodejců (např. přes Aukro či eBay, kde garantují v případě podvodu vrácení peněz a navíc vidíte zpětnou vazbu na prodávající). Šance vymoci peníze z podvodníka je bohužel velmi nízká.