Jak získat hypotéku bez vlastních úspor?

Sjednejte si hypotéku online

Dobry den, mam dotaz ohledne hypoteky na byt. Oba dva pracujeme a chteli bychom si koupit vetsi byt, protoze planujeme nekdy i rodinu, ale mame strasne maly bytecek a nejak se sem nevejdeme. Je mozne si vzit partnerskou nebo spolecnou hypoteku? Ale zase je hacek v tom, ze nemame nic nasetreneho. Dala by se nekde sehnat hypoteka, kde bych nemusela mit nic nasetreno? Dekuji moc za odpoved :)

Dobrý den,

banky Vám nemohou půjčit více než 90% hodnoty nemovitosti, kterou dáváte bance do zástavy. Je tudíž třeba mít našetřeno z vlastních zdrojů min. 10%. Vlastníte-li v současné chvíli ještě druhý byt, můžete dát bance do zástavy za úvěr oba byty, a pak by Vám banka půjčila i 100% hodnoty nového bytu.

Zda žádat o hypotéku společně nebo zvlášť obvykle závisí na vašem příjmu a majetkovém vypořádání. Spolu-žadatelé o hypotéku nemusí být partneři ani rodina, úvěr si můžete vzít napůl třeba s kamarádkou. Banka může půjčit max. devítinásobek ročního příjmu všech spolužadatelů o úvěr a měsíční splátka nesmí být vyšší než 45% příjmu spolužadatelů.

Kontaktujte prosím naše specialisty prostřednictvím formuláře hypoteční kalkulačka - vše s vámi projdeme a uděláme nabídku přímo na míru.