Můžu odstoupit od smlouvy na refinancování hypotéky, když ještě nečerpám a čerpání mám ve smlouvě až od června příštího roku?

Sjednejte si hypotéku online
20.11.2020 Hypoteční poradna

Dobrý den, mám podepsanou smlouvu od června příštího roku s bankou, která mi bude refinancovat můj aktuální hypoteční úvěr za poměrně vysoký úrok. Mohu od smlouvy odstoupit, když bych měl začít čerpat až v červnu příštího roku? A popřípadě jaké tam jsou sankce když ještě vůbec nečerpám a čerpání mám ve smlouvě až od června příštího roku. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

od smlouvy odstoupit můžete, ale banka po Vás bude chtít uhradit sankci za nenačerpání hypotéky. Obvykle se účtuje 2-5% z nenačerpané částky. Doporučuji požádat banku o vyčíslení poplatku.