Problém s vrácenou platbou: Co dělat a jaká jsou vaše práva?

30.11.2022 Platba

Pokračování dotazu č. 19964: Dobrý den, každý den jim píši email a odpověď je, že se jim platba nevrátila, a tudíž nemohou poslat platbu znovu. Potřebuji poradit co s tím. A jaká mám práva. Poslala jsem jim i potvrzení o vrácené platbě, to mi neuznali. A pořád dokola, že ji nemají a nebudou mi posílat peníze znovu, dokud jim nepřijdou. A já ať jim zjistím, kde ty peníze jsou. Psala jsem jim, že odesílatel dohledává platbu nikoliv příjemce a už mě to nebaví. Mám platby, které díky nim nebyly odeslané a potřebují to vyřešit. moc děkuji.

Dobrý den,

je to přesně jak píšete - pokud Vám platba nebyla připsána na účet, je problém na straně odesílatele a odesílatel musí tuto situaci řešit (příjemce platby nemá ani jak platbu vypátrat - není pro banky partnerem v jednání, nemůže podat reklamaci, atd.). Z Vámi popsané situace se mi spíše zdá, že Vám protistrana peníze poslat nechce a neustále se vymlouvá.