Jak se vymanit z finanční pasti a znovu získat kontrolu nad svými penězi?

Nejlevnější půjčka od Zonky
20.6.2018 Půjčka

Dobrý den, dostal jsem se do finanční pasti ze které se sám asi nevyhrabu. Jak nejrychleji popsat proč jsem se do toho dostal. Začnu tedy takhle. Všechno začalo cca před rokem. Přítelkyně na mě naléhala, že chce to a to pro mě osobně zbytečnosti na které se mohlo v klidu počkat až se na to našetři. Asi to znáte, když je žena šťastna muž má také šťastný život. Tak jsem si vzal půjčku tu jsem v klidu splácel. Jenže ona pak toho chtěla stále víc a víc. Tak jsem si vzal další atd. Všechno jsem byl schopen splácet do té doby, než mě pustila k vodě s odůvodněním, že se ji nevěnuji, nemám na ni čas atd. Snažil jsem se ji vysvětlit, že kvůli jejím rozmarům musím byt čim dal vice v práci, abych mohl dostat svým závazkům vůči věřitelům. Z toho všeho stresu co jsem najednou měl mi začali padat zuby a v ten moment se se mnou rozešla. V tu dobu jsem věděl že jsem udělal velikou chybu. Protože jsem musel z platu platit navíc nájem a jídlo a to už jsem věděl, že jsem v pasti. Mou prioritou je doplatit nejmenší zůstatky na půjčkách, abych ulevil své finanční situaci. Nyní mám dohromady dluhy i s úroky kolem 840 tisíc Kč. Mám rozjednanou konsolidaci u ČSOB, ale aby mi ji mohli schválit, musím doplatit u jedné půjčky cca 2 500 Kč, které už bohužel nemám z čeho zaplatit. Dále mi bylo řečeno, že žádám o úvěr u další banky, ale já si nikde jinde o nic nežádal. Můj čistý příjem je v rozmezí 33-40 tisíc. Na splátkách splácím 35 tisíc. Nepočítám do toho nájem telefon a zálohy na elektřinu. Napadl mě už i osobní bankrot, ale to beru jen jako nejkrajnější situaci. 2 půjčky budu mít za 3 měsíce doplacené, což mi uleví ve výdajích o 7,5 tisíc měsíčně. Můžete mi prosím Vás poradit, co mám nebo mohu udělat? S pozdravem a přáním příjemného dne.

Dobrý den,

obávám se, že Vám v současné chvíli není příliš pomoci. V podobných situacích doporučuji snížit životní náklady na minimum či si najít dodatečný příjem (brigádu). Jenže Vy vyděláváte už nyní velmi slušně (33-40 000 Kč čistého měsíčně) a žijete skromně (s měsíční splátkou 35 000 Kč Vám zbývá na živobytí pouze 5 000 Kč). Tady prostor pro další optimalizaci už moc není.

Nabrat si během jediného roku spotřebitelské úvěry za zbytečnosti ve výši 840 000 Kč je velmi draze zaplacená životní zkušenost. Zkuste nějak přežít následující 3 měsíce, pak se Vám se snížením měsíčních splátek o 7 500 Kč výrazně uleví. Přinejhorším osobní bankrot (5 let o chlebu a vodě - ale to Vás stejně čeká tak jako tak, než doplatíte 840 000 Kč). Berte věc z té lepší stránky. Kdyby Vám vztah vydržel, mohl jste si s touto "pologramotnou slepicí" udělat dítě a založit rodinu. A to byste měl peklo doživotní. Držím palce!