Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #19204, Nestíhám splácet nebankovní půjčky

Jak se bránit výhrůžkám o nečestném záměru a co dělat, když nemůžete uhrazovat splátky

Nejlevnější půjčka od Zonky
22.9.2022 Půjčka

Pokračování dotazu č. 19192: Dobrý den, omlouvám se ještě jednou, nyní ještě z Proficreditu posílají SMS ve tvaru:

Ano, ale pokud nejsou uhrazeny alespoň 2 splátky, tak je to bráno jako nečestný záměr. Tak uhraďte.

Co prosím dělat, co doporučujete? Já jim stále píší a volám, že situace není dobrá, snažím se sehnat nějak peníze brigádou a že také řeším s právníkem insolvenci, tudíž nevím jak zaplatím. A stále posílají to stejné a už nevím co dělat. Toto posílají už i další firmy na mou odpověď, že jsem zahájil insolvence. Prý mě zažalují pro podvod.

Dobrý den,

určitě není ideální si jeden měsíc nabrat nebankovní půjčky a druhý měsíc požádat o osobní bankrot (to skutečně vypadá jako úvěrový podvod či nečestný záměr). Na druhou stranu jste byl evidentně předlužen, máte desítky nebankovních půjček a povinností věřitele bylo ověřit vaši bonitu.