Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #14010, Od koho a proč mám záznam v BRKI?

Od koho a proč mám záznam v BRKI?, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
25.4.2021 Půjčka

Dobrý den, rad bych se vás zeptal. Mám problém s poskytnutí úvěru. Našli mi negativní záznam v BRKI. Ale před 14 dny tam ještě nebyl. V průběhu této krátké doby jsem refinancoval úvěr z Raiffeisenbank do Buřinky v hodnotě 800 000 Kč. Bylo to také v době, kdy jsem měl ještě poslat splátku z rajfky. Ale v rajfce mi řekli, že je vše v pořádku, nic nedlužím, že úvěr je už splacen. Také platební morálka byla u nich dobrá. Mám ještě účet u UniCredit, ale tam je vše v pořádku také. Myslíte, že to refinancování na to může mít nějaký vliv? Děkuji

Dobrý den,

požádejte o výpis z BRKI. Takto zjistíme, kdo a za co Vám dal negativní záznam. V případě administrativního pochybení (nikomu jste nic nedlužil ani nesplácel pozdě) požádejte o výmaz chybně uvedeného záznamu. Do BRKI se Vám propisují též zamítnuté žádosti o půjčky, které mohou být vnímány negativně.