Odpočty úroků z hypotéky při mateřské dovolené - máte nárok na vrácení?

Sjednejte si hypotéku online
10.12.2021 Hypoteční poradna

Dobrý den, měla bych dotaz k odpočtům úroků z hypotéky. Celý rok 2021 pracuji na hlavní pracovní poměr, v lednu 2022 budu také ještě zaměstnaná a od 1.2.2022 nastupuji na mateřskou. Jelikož v období březen/duben 2022, kdy se nám odpočet vyplácí, již nebudu dostávat mzdu, ale mateřskou, mám vůbec nárok na vrácení? A kdo a jak mi odpočet vrátí? Jinak hypotéku mám pouze na sebe. Děkuji.

Dobrý den,

nárok na snížení daňového základu o zaplacené úroky z hypotéky máte nehledě na nástup na mateřskou. Roční zúčtování daní Vám na přání provede Váš zaměstnavatel nebo si můžete podat daňové přiznání sama. Pro plné využití této daňové slevy je třeba mít dostatečný zdanitelný příjem, což pravděpodobně splníte pro rok 2021. Rok 2022 budete trávit převážně na mateřské a rodičovské bez zdanitelných příjmů, tedy v příštím roce velmi pravděpodobně nebudete mít jak tuto slevu využít.