Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #19315, Odstoupení od nebankovní půjčky

Společnost Zaplo požaduje úrok za odstoupení od kupní smlouvy? Co říká zákon?

Nejlevnější půjčka od Zonky
3.10.2022 Půjčka

Dobrý den, může po mně společnost Zaplo chtít úrok za odstoupení od kupní smlouvy? Podpis smlouvy 1.10. odstoupení 13.10. denní úrok 77 Kč. Mám za to, že by si tento nezákonný denní úrok (zhruba 1 000 Kč) museli vymoci žalobou. Nemyslím si, že společnosti vznikne nějaká škoda a zákon je nade všemi, tudíž jejich smluvní podmínky mi připadají nezákonné.

Dobrý den,

při odstoupení od úvěrové smlouvy musíte věřiteli vrátit jistinu a uhradit případný úrok za období, po které jste měl peníze půjčené. Naopak Vám věřitel nesmí účtovat žádné sankce. Úrok tak uhradit musíte. Doporučuji nespekulovat ohledně žaloby a svůj dluh čestně vyrovnat. Lez vymáhat i takto nízké částky (typicky tak činí dopravní podniky u pokut za jízdy načerno) a navíc byste měl negativní záznam v registrech dlužníků (už by Vám nikdo nepůjčil).