Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #17381, OSVČ a nízký příjem

Máte povinnost podat daňové přiznání? Zjistěte, co vyplnit v Přehledu pro zdravotní pojišťovnu

23.3.2022 Daně

Dobrý den, jsem student a OSVČ (vedlejší činnost). Měl jsem letos malé příjmy z OSVČ (do 6 000 Kč/rok). Zároveň jsem si přivydělával na DPP (do 10 000 Kč). U DPP jsem podepsal růžové prohlášení. Musím tedy podat daňové přiznání, že? Daňové přiznání se chystám podat, jen si nejsem jistý co vyplnit v Přehledu pro zdravotní pojišťovnu (zda mám/nemám povinnost podat DP).

Dobrý den,

daňové přiznání podávat nemusíte (DPP do 10 000 Kč/měsíc se v DP uvádět nemusí a povinnost podat DP je až od ročních příjmů nad 15 000 Kč). Přehled pro zdravotní pojišťovnu ale podat musíte (ze zisku 6 000 Kč zaplatíte zdravotní pojištění).