Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #18176, Podepsal jsem prázdný papír

Podepsal jsem prázdný papír, Podvod

13.6.2022 Podvod

Dobrý den, asi před 7 lety (v 18 letech) mě matka vzala k muži, který uzavíral pojištění, aby s námi sepsal pojistku v případě úrazu. Pamatuji si přesně, že chtěl vytisknout smlouvu, ale "nejela" mu tiskárna. Poprosil mě proto, abych podepsal prázdný papír, který později doplní potřebnými informacemi. Nenávidím se za to, co následovalo, protože tento bianco šek jsem podepsal. Později jsem si to vyčítal a matka mi řekla, že za ním šla, aby papír zničila údajně před ní onen papír roztrhal. Na dlouho jsem událost pustil z hlavy a vzpomněl si na něj až pár měsíců nazpět. Od té doby mám strach, že někde existuje smlouva s mým podpisem a že kvůli tomu mohu být někde zadlužen. Chtěl bych se proto zeptat, zda existuje nějaké riziko spojené s touto mojí mladistvou hloupostí, které jsem se dopustil a pokud ano, tak jestli je nějaká možnost, jak proti němu postupovat. Děkuji

Dobrý den,

prázdný papír samozřejmě nikomu podepisovat nesmíte (to pak lze na takový papír dopsat cokoliv, např. že dotyčnému dlužíte statisíce korun, atd.). Jak dotyčný s papírem naložil - těžko soudit. Objektivní/subjektivní promlčecí lhůta činí 3/10 let.