Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #5327, Podmínky pro získání hypotéky

Podmínky pro získání hypotéky, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online
23.10.2018 Hypoteční poradna

Dobrý den, mám velmi dlouhý a obsáhlý problém. Jsem občanka Ruska, mám manžela také z Ruska. V červnu tohoto roku jsme přijeli pracovat do Čech (zdravotní sestra a bratr). Pracovní karta a pobyt na jeden rok. Plat hrubého 18 400 Kč měsíčně plus příplatky. Vlastní nemovitost v ČR nemáme. Ale v Rusku ano. Máme kamaráda, který je stejně z Ruska a pracuje zde jako zdravotní bratr. Podmínky pobytu v ČR stejné jako u nás. Chceme otevřít hotel (20 pokojů). To znamená koupit pozemek a postavit na něm budovu. Jaké úvěrové produkty nám může schválit banka? Jak postupovat? Nejprve otevřít s.r.o. nebo soukromé podnikání, a pak vzít úvěr, nebo nejprve vzít úvěr, a potom otevřít s.r.o. nebo soukromé podnikání? Jaké podmínky je třeba splnit, aby banka schválila úvěr na pozemek a úvěr na dům? Nebo lépe na pozemek a na dům si vzít podnikatelský úvěr? Nebo mám s manželem vzít hypotéku na dům, a kamarádovi vzít peníze v bance na zálohu a na pozemek? Jaký maximální úvěr nám schválí banka? Jak postupovat?

Dobrý den,

pro získání hypotéky je třeba:

1) mít pracovní smlouvu na dobu neurčitou, nebýt ve zkušební ani výpovědní lhůtě

2) mít vlastní úspory: min. 10% z kupované ceny nemovitosti, pro lepší úrok 20% (banka Vám nemůže půjčit více než 80-90% z hodnoty nemovitosti)

3) mít dostatečný příjem: měsíční splátka úvěru může činit max. 45% Vašeho čistého příjmu

Za úvěr nelze ručit nemovitostí mimo ČR. Hrubý příjem 18 400 Kč je čistého zhruba 14 000 Kč, dohromady s manželem tedy 28 000 Kč. S tímto příjmem může splácet max. 12 600 Kč měsíčně, což při úroku 3% a splatnosti 30 let vychází na max. úvěr 3 mil. Kč.

Pro získání podnikatelského úvěru je třeba mít již nějakou podnikatelskou historii. Banky požadují předložení daňového přiznání za poslední 1-2 fiskální roky.