Jak postupovat v případě, kdy se podpis z důvodu zdravotního stavu stává nečitelným nebo se podpisový vzor mění?

2.8.2017 Banka

Dobrý den, moje známá se dostala do svízelné situace. Má u vás účet. Je po operaci mozku a jeden z důsledků je, že se jí začaly (nevratně) třást ruce tak, že se její podpis v lepším případě nepodobá podpisovému vzoru, v horším případě je zcela nečitelný. Protože se rychle vyčerpá, vyřizuji za ni tento dotaz já. Prosím, mohli byste mi napsat, jak se v tomto případě postupuje? Informaci jí pak předám. Děkuji za brzkou odpověď. S pozdravem Slosarčíková

Dobrý den,

podpisový vzor se dnes již téměř nepoužívá, neboť 99% platebních příkazů je zadáváno přes internetbanking, kde jako autorizace slouží místo podpisu SMS kód. V případě potřeby podávat platební příkazy osobně na pobočce je možné podpisový vzor změnit na něco jednoduššího. Nicméně ani to nebývá v praxi třeba, neboť pobočkoví pracovníci přistupují ke starším lidem s tolerancí.