Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #19676, Podvodník si na mě sjednal půjčku

Jak zabezpečit své bankovnictví a vyhnout se podvodům: Zkušenosti s neautorizovaným přístupem k internetovému bankovnictví a úvěrovým podvodem

Nejlevnější půjčka od Zonky
3.11.2022 Půjčka

Pokračování dotazu č. 19670: Dobrý den, děkuji, že se mnou komunikujete. Na začátku podvodu mi přišly tyto sms s časovým razítkem: - sms 30/10 19:47 z kontaktu mBank ! Operace c. 1 ze dne 30-10-2022 Prihlaseni do internetoveho bankovnictvi heslo: 28298752 mBank. - hovor 30/10 19:49 prichozi hovor 1m 46 s +420 234 102 501 - sms z mBank 19:57 mBank: Zpusob potvrzovani operaci byl zmenen z SMS na mobilni autorizaci mKlic. Pokud jste zpusob potvrzovani operaci nemenili, kontaktujte, prosim mLinku. - sms z mBank 19:57 mBank: Vase zarizeni "58795930" bylo v poradku autorizovano. Muzete zacit s jeho pouzivanim. Rozumím tomu tak, že - někdo já nebo zloděj se přihlásil do mého IB - hluchý příchozí hovor byl k odlákání pozornosti a číslo je podvrh -připárováno mobilní zařízení zloděje a změna autorizace na mklíč -nové mobilní zařízení zloděje se používá. Když si zkusíte připárovat apku mBanky, zjistíte, že musíte zadat kombinaci údajů, číslo OP a rodné příjmení matky. Tyhle informace jsem opravdu nikde nesdělovala. Zloděj musel sledovat můj mobil, kde jsem si chtěla mobilní apku mBanky instalovat a tyto informace jsem zadávala, nepodařilo se mi ale přihlásit. Musel se tedy vzdáleně přihlásit na můj mobil a informace odsledovat. Vnímám to jako bezpečnostní mezeru. (další den ráno se mi podařilo se přihlásit a to pod jiným číslem zařízení - svého mobilu - hw číslo mobilu. To je důkaz, že mobilní zařízení ze dříve je zloděje). Ohledně půjčky - po spárování mobilního zařízení zloděj nejdřív upravil rodinný stav v mém IB z neuvedeno na svobodná. Tím dosáhl vyššího úvěru než kdybych byla vdaná a nahlásila děti. Rozumím tomu tak, že banka neověřila správnost rodinného stavu (je špatně), neověřila platnost OP, neověřila moji schopnost splácet. Pokud by to udělala, nemohla by mi přiznat úvěr 407 000 Kč. Úvěr generovaný na základě nepravdivých vstupů je úvěrový podvod. Na žádosti o tom, jak si banka informace ověřovala a jak vypočítala 407 tis. Kč nereaguje. Děkuji

Dobrý den,

banky nikdy nezasílají přihlašovací kód do internetového bankovnictví přes SMS, tedy Vámi uváděná první SMS byla velmi pravděpodobně od podvodníků (nikoliv od banky). Hovor - kdo Vám volal, s kým a o čem jste se bavila?

Půjčka a ověřování bonity - jak jsme psali dříve, banka má povinnost před poskytnutím půjčky ověřit vaši bonitu. To může být u stávajících klientů banky provedeno i prověřením historie vašeho účtu (příjmy, výdaje).