Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #7345, Poplatek za předčasné splacení hypotéky

Jak bude banka jednat při předčasném splacení hypotečního úvěru po dvou letech fixace a zprostředkování přes zprostředkovatele?

Sjednejte si hypotéku online

Dobry den, zajímá nás, jak bude banka jednat v případe předčasného splacení hypotečního úvěru po dvou letech, pakliže fixace je na 5 let a hypotéka bude sjednaná přes zprostředkovatele, kterému byla vyplacena odměna za zprostředkování? Muze si banka účtovat dle nového zákona i tutu provizi? Jedná se o Raiffeisenbank? Děkuji

Dobrý den,

u hypoték sjednaných po 12/2016 si banky mohou za předčasné splacení úvěrů účtovat účelně vynaložené náklady s předčasným splacením do výše 50 000 Kč. Za účelně vynaložené náklady nelze považovat odměnu zprostředkovatele za sjednání úvěru. Nově ČNB přidala vysvětlení, že za účelně vynaložené náklady nelze považovat ani úrokové náklady. V praxi se tak jedná pouze o administrativní náklady banky.