Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #19292, Pracuji a podnikám, jaké budu platit daně?

Pracuji a podnikám, jaké budu platit daně?, Daně

2.10.2022 Daně

Dobrý den, jsem student do 26 let. OSVČ jako vedlejší činnost, do toho mám nastupovat na HPP. Jako OSVČ nepřesáhnu 90 tis ročně. Na HPP cca 30 tis hrubého měsíčně. Na jaké slevy mám nárok? Budu něco doplácet na dani, zdravotním nebo soc. pojištění? Děkuji.

Dobrý den,

obecně máte nárok na všechny daňové slevy, pro které splňujete podmínky. Všichni mají nárok na slevu na poplatníka, studenti na slevu na studenta, rodiče na slevu na děti, atd. 90 000 Kč u OSVČ je výnos nebo zisk? U podnikání se zdravotní platí z každé koruny zisku, sociální až od hranice 93 387 Kč/rok. Doporučuji náš článek Jak vyplnit daňové přiznání