Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Karta #6901, Předplacená debetní karta

Předplacená debetní karta, Karta

M

Dobry den, je možné koupit v Praze předplacenou debetní Mastercard/Visa? Něco jako gift card. Pokud ano, tak v jaké hodnotě max?

Přehled kreditních karet

Dobrý den, předplacenou kartu Mastercard poskytují následující české banky a finanční instituce:

  •  Česká spořitelna - karta Biip je společným produktem ČS a její dceřiné společnosti Mopet CZ - užití je limitováno na děti od 10 do 18 let, s tím souvisí upozornění a přehledy pro rodiče.
  • Blesk peněženka - běžně lze dobít do výše 10 tisíc Kč, lze sjednat zvýšený limit 55 tisíc/rok.
  • ČSOB - COOL karta , nebo Dobrý karta COOP - limity pro dobíjení byly nastaveny na 3.500 pro anonymní využití, 60.000 při registraci přes webový portál a 600.000 při plném ověření totožnosti na poště.
Kromě toho existuje několik aplikací, či zahraniční poskytovatelé. Ve vašem případě tedy asi bude nejvhodnější ČSOB, resp. zřejmě k využití i na poštách jako Poštovní spořitelna ERA.

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Jak správně investovat peníze: 3 základní pravidla, která vám pomohou vydělat

Jak správně investovat peníze: 3 základní pravidla, která vám pomohou vydělat

21.2.2020, Akcie a investice, Autor: Jan Budín

Vložit peníze do zlata, akcií nebo do nemovitostí? A jak vlastně postupovat, aby se mi investování opravdu vyplatilo? Takové otázky se honí v hlavě snad každému, kdo uvažuje o investicích. Podívejte se proto, jak správně investovat peníze, abyste minimalizovali riziko a zároveň dosáhli na zajímavé zhodnocení.

Stavební spořitelny odstartovaly rok akcemi, které si jindy nechávají na prosinec

Stavební spořitelny odstartovaly rok akcemi, které si jindy nechávají na prosinec

19.2.2020, Spoření, Autor: Petr Jermář

Hodně aktivně vstoupily do letošního roku stavební spořitelny na českém trhu. Prakticky všechny spustily akce, které si jinak nechávají až na konec roku. Chtějí tím přilákat nové klienty. A zajistit si dost peněz na úvěry ze stavebního spoření.

Boj o statistiky: podle ČNB je propad hypoték nadhodnocený

Boj o statistiky: podle ČNB je propad hypoték nadhodnocený

17.2.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Pouze 3,2 procentního bodu. Tak malý rozdíl ve statistikách stačil k tomu, aby vyvolal reakci České národní banky. Podle dat Hypoindexu totiž loni spadl objem nových hypoték o 16,8%. Představitelé centrální banky s tím ale nesouhlasí. Tvrdí, že částka, kterou banky půjčily lidem na bydlení, klesla „pouze” o 13,6%.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

O

#9043, Přechod z penzijního připojištění do doplňkového penzijního spoření, Spoření, 22.2.2020

Dobrý den, rád bych se zeptal na daňové odpočty, když bych přecházel z penzijního připojištění do doplňkového penzijního spoření. V minulých letech jsem využíval maximální možný odpočet z plateb PP, ale říkal jsem si, zda vzhledem k téměř nulých výnosům samotného penzijního fondu nepřejít do nového typu přípravy na penze. Tento přechod by ale de facto znamenal vypovědět současnou smlouvu - jak to pak bude se státními příspěvky, úroky z nich a taky s daňovými odpočty využíváním odečtu nově 24 tis ročně - to budu muset vše za 10 let zpětně vrátit/dodanit? A rád bych se ještě zeptal pak na případné jednorázové vyrovnání (při splnění všech podmínek) - platí se z něho 15% daň (ze všeho i mých vkladů) nebo ne? Bohužel jsem našel protichůdné odpovědi a jednoduchou oficiální odpověď třeba od MF jsem nenašel. Předem děkuji!

Dobrý den, přechod z penzijního připojištění (transformované fondy) do doplňkového penzijního spoření (účastnické fondy) je možné uskutečnit kdykoliv bez jakékoliv penalizace (nepovažuje se to za ukončení smlouvy, nepřicházíte o státní podporu, nic nevracíte ani nedaníte).  V případě ukončení penzijka řádným způsobem formou jednorázového vyrovnání se daní 15% příspěvky zaměstnavatele a výnosy, nikoliv Vaše vklady.

G

#9042, Získám hypotéku?, Hypoteční poradna, 22.2.2020

Dobrý večer, mám na vás dotaz, já a manžel jsme v Česku už 13 roku a manžel měl exekuci, ale uz toje víc než 1 rok a jsme Slováci, máme 1 dítě. Co máme dělat, abychom dostali hypotéku?

Dobrý den, pro získání hypotéky je třeba nemít negativní záznamy v registrech dlužníků mladší 4-5 let. S exekucí v loňském roce Vám bohužel nikdo hypotéku neposkytne.

K

#9041, Daňové přiznání, Daně, 22.2.2020

Dobrý den, v roce 2019 jsem byla zaměstnána u dvou zaměstnavatelů, mezitím jsem byla 3 měsíce na úřadu práce a daňové přiznaní si podávám sáma. Zajímá mne, zda do úrnu příjmů od všech zaměstnavatelů počítám i to, co mi vyplatil úřad práce nebo sečtu jen příjem od dvou zaměstnavatelů, děkuji.

Dobrý den, do daňového přiznání se uvádí jen zdanitelné příjmy, ne dávky vyplácené úřadem práce.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 9000 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR