Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #3699, Překlenovací úvěr 2 mil. Kč před důchodem

Překlenovací úvěr 2 mil. Kč před důchodem, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, potřebovala bych poradit s touto situací: mám v plánu rekonstruovat venkovské stavení pro stálé bydlení, prostředky ve výši cca 2 mil. jsem chtěla získat z prodeje pražského bytu v OV, ale byt vzhledem k tomu, že bydlím s 95letým tátou, nemohu uvolnit, dokud nebude rekonstrukce a zařízení hotové. Na tento byt ještě splácím hypotéku, mohu si ji navýšit s tím, že bych do cca roka vše prodejem bytu (kterým ostatně ručím) splatila? Mám necelé 3 roky do důchodu... Děkuji za odpověď a navržené nejvhodnější řešení

Dobrý den,

navýšení hypotéky by jistě bylo nejlepším řešením, ale ne všechny banky Vám budou ochotny půjčit 2 mil. Kč 3 roky před důchodem. Banky totiž musí důkladně prošetřit Vaši schopnost hradit měsíční splátky z Vašeho pravidelného příjmu a nemohou počítat s tím, že se jednou nemovitost prodá.

Vyplňte prosím hypoteční kalkulačku a kolegové se Vás pokusí oslovit s konkrétní nabídkou (bude-li to možné).

Pokud by se úvěr nepodařilo sjednat, možným řešením by bylo dočasné bydlení v nájmu po dobu rekonstrukce.