Hypoteční slovník

Definice Navýšení hypotéky

Navýšení hypotéky je možné za předpokladu, že je klient bonitní a jeho zástava je dostatečná. Navýšení hypotéky lze provézt několika způsoby, například: navýšení stávajícího hypotečního úvěru, sjednání nového hypotečního úvěru nebo refinancování hypotéky k jiné bance a jeho navýšení.


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 3.28 %

Dotazy v poradně k

VP

#15352, Refixace a navýšení hypotéky, Hypoteční poradna, 17.9.2021

Dobrý den, ve chvíli kdy mi končí fixace u hypotéky, mi stávající banka nabídne novou fixaci. Ale já bych potřeboval hypotéku navýšit o cca 500 tis. je to možné? Pokud by to bylo možné, je nutné udělat nový odhad nemovitosti? A zároveň budu platit 2 000 Kč za výmaz zástavního práva a znovu 2 000 Kč za zápis do katastru nebo to nebude nutné, když zůstávám u stávající banky?

Dobrý den,

s dostatečnou bonitou (dostatečný příjem a hodnota zástavy) nebude problém požádat o navýšení hypotéky o 500 000 Kč. Ohledně odhadu a katastru - přijde na to, jak starý je původní odhad a kolik jste již z hypotéky splatil. Taktéž se zohledňuje lokalita a typ nemovitosti (např. byt v Praze lze u některých bank ocenit interně online bez nutnosti poptávat odhadce). Pokud byste např. již splatil 500 000 Kč a chtěl si je znovu půjčit, nový odhad vyžadován spíše nebude. Kontaktujte prosím naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a doporučí optimální řešení.

T

#13313, Navýšení hypotéky nebo americká hypotéka?, Hypoteční poradna, 6.3.2021

Zdravím, mám už 2,5 roku hypotéku. Odhadní cena byla 1 511 000 Kč (zbývá doplatit 1 320 000 Kč). Nyní však ceny nemovitostí stouply a ceny se v lokalitě pohybují již od 2 200 000 Kč a výše. K tomuto závazku mám ještě úvěr od Zonky na 440 000 Kč a rád bych se tohoto úvěru nějak zbavil. Napadlo mě si vzít druhou hypotéku na byt nebo navýšit stávající a tím doplatit úvěr a splácet již jen hypotéku. Popravdě vůbec netuším, zda je něco takového možné. Popřípadě, co byste mi poradil jiného. Příjmy mám velice dobré. Díky moc předem za odpověď.

Dobrý den,

jednou nemovitosti můžete ručit za hypotéky pouze u jedné banky. Stávající banku můžete požádat o navýšení úvěru (banky půjčují část peněz k hypotéce neúčelově za cenu účelového úvěru). Nebo si u stávající banky sjednáte americkou hypotéku (vyšší úrok). Banka Vám může půjčit max. 80-90% ze zástavní hodnoty nemovitosti (v případě americké hypotéky by LTV bylo nižší). 

A

#12050, Navýšení hypotéky, Hypoteční poradna, 9.12.2020

Dobrý den, aktuálně řešíme hypotéku na koupi nemovitosti. Ručit budeme kupovanou nemovitostí a ještě bytem rodičů. Po rozhovoru s bankou jsme se dohodli, že aktuálně vezmeme peníze jen na koupi a na rekonstrukci si půjčíme později, protože k některým úpravám potřebujeme stavební povolení. Můj dotaz zní, když budeme mít dostatečné zajištění pro navýšení úvěru o částku na rekonstrukci, může nastat nějaký problém při vyřizovaní? Konkrétní příklad - byt naceněný na 3,2 mil., nemovitost, kterou kupujeme naceněna na 3 mil., zajištění pro hypotéku je tedy 6,2 mil. Půjčíme si teď 3,7 mil. na koupi nemovitosti a za 4 měsíce budeme žádat o dalších 1,5 mil. na rekonstrukci. Tzn. zajištění pro celkovou částku je dostatečné a platy na to též dosáhneme. Může i v takovém případě nastat nějaká komplikace se schválením navýšení hypotéky o částku na rekonstrukci? Děkuji.

Dobrý den,

v takovém případě by s navýšením hypotéky problém být neměl (dostatečná zástava/LTV i příjem). Jednou nemovitostí můžete za úvěry ručit pouze jedné bance, tedy případná druhá hypotéka na rekonstrukci by musela být sjednána u stejné banky (nebo to vyřešíte navýšením stávající hypo).  

JP

#11287, Refinancování a navýšení hypotéky, Hypoteční poradna, 21.9.2020

Dobrý den, mám hypoteční úvěr 800 000 Kč pátým rokem s úrokovou sazbou 2,19% a potřeboval bych ho navýšit ještě o cca 300 000 Kč na dokončení rekonstrukce. V bance to řeším zhruba 3/4 roku a pořád se na něco vymlouvají, jakoby to bylo nějak složité nebo to snad vůbec nešlo. Už mi dochází trpělivost a zvažuji převedení hypotéky a navýšení u jiné banky, alespoň za podobně výhodných podmínek. Zajímá mě, zda je to reálné, když mi trvá fixace ještě 2 roky. Eventuálně za jakých podmínek to jde. Děkuji

Dobrý den,

máte-li na navýšení úvěru dostatečný příjem, neměl by být problém hypotéku včetně navýšení převést ke konkurenci. Kontaktujte prosím naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a doporučí nejvhodnější řešení.

LP

#11181, Navýšení hypotéky, Hypoteční poradna, 9.9.2020

Dobrý den, máme 7 let hypotéku na byt, nyní bychom chtěli hypotéku navýšit o 300 tis kvůli rekonstrukci koupelny a kuchyně. Problém je v tom, že při stěhování jsme ztratili smlouvu o hypotéce a banka ve kterém je úvěr veden údajně tuto kopii také nemá. Jak dále tento problém řešit?

Dobrý den,

není-li Vaše banka ochotna navýšit hypotéku a vymlouvá-li se na ztrátu smlouvy (což se zdá téměř neuvěřitelné), kontaktujte prosím naše hypoteční poradce, kteří Vám hypotéku převedou do jiné banky včetně navýšení na klíč (za předpokladu dostatečné bonity).

Články o

Jak probíhá čerpání hypotéky na výstavbu a na koupi nemovitosti

31.10.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Jaké jsou podmínky čerpání hypotéky? Kolik naněj mám času? A jak je to s nedočerpáním půjčky? To jsou jedny z nejčastějšíchotázek, které souvisí s vyplácením peněz z hypotečního úvěru. Odpovědi na něobvykle závisí na účelu půjčky a dalších okolnostech. Podívejte se tedy, jakprobíhá …

Hypotéka a rozvod: 3 možnosti, jak se po rozvodu vypořádat s hypotékou

25.10.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Každý rozvod je nepříjemná a složitázáležitosti. Tím spíš, když při rozvodu řešíte i hypotéku. Existují ale ověřenézpůsoby, jak si s touto situací poradit. Podívejte se na ně. Hypotéka je pro většinu manželů nejlepší anejjednodušší cesta, jak si zařídit společné bydlení. Jenže když …

Jak na druhou hypotéku: 3 situace, kdy ji využijete

25.10.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Splácíte jednu hypotéku a chcete si vzítdalší? Nemusí to být takový problém, jak se na první pohled zdá. Banky totižpodobný postup povolují. Má ale svá specifika. Podívejte se tedy, jak druhouhypotéku získat a kdy dvě hypotéky využijete. Nejprve je třeba rozlišit 2 základní typy sit…