Banky.cz Banky.cz Hypoteční slovník Navýšení hypotéky

Navýšení hypotéky

Definice Navýšení hypotéky

Navýšení hypotéky je možné za předpokladu, že je klient bonitní a jeho zástava je dostatečná. Navýšení hypotéky lze provézt několika způsoby, například: navýšení stávajícího hypotečního úvěru, sjednání nového hypotečního úvěru nebo refinancování hypotéky k jiné bance a jeho navýšení.


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 2.02 %

Dotazy v poradně k Navýšení hypotéky

JM

#8635, Hypotéka a změna nemovitosti v zástavě, Hypoteční poradna, 20.1.2020

Dobry den, mam dum na hypoteku. Nyni chci rekonstruovat strechu z vlastnich prostredku, tudiz nebudu menit nic na hypotece. Banku jsem oslovila s zadosti o souhlas s rekonstrukci, protoze toto stavebni urad vyzaduje. Banka se k me zadosti vyjadrila nasledovne: vyzaduji aktualni odhad nemovitosti (i kdyz odhad byl delan pred 5 lety a od te doby se nic nezmenilo) a pote po rekonstrukci (to bych jeste chapala). Ale nechapu proc to po mne vyzaduji. Oba odhady musim hradit ja (4,5tis), kdyz od banky zadne navyseni hypoteky nechci. Muzete mi prosim poradit, zda je toto standardni? Zda se mi to premrstene. Velice dekuji.

Dobrý den,

jedná se o postup, kdy si banka chce být jista, že Vaše akce prováděná na nemovitosti (rekonstrukce střechy) nesníží její hodnotu (přestože se rekonstrukcí hodnota zastavené nemovitosti velmi pravděpodobně naopak zvýší). Nesouhlasíte-li s podmínkami hypotéky u vaší banky, není nic snazšího než hypotéku refinancovat u konkurence, která by třeba nabídla lepší podmínky.

NV

#8035, Podmínky čerpání hypotéky, Hypoteční poradna, 15.11.2019

Dobrý večer, koupili jsme dům v hotovosti. Dům je napsán na mne. Na dodělání jsme si vzali hypotéku, která je na dceru, protože jsem tři roky po insolvenci a mně hypotéku nedali.  Žádali jsme o refinancování a navýšení hypotéky na další úpravy na domě. Hypotéka byla schválena, ale při podání návrhu na vklad do katastru došlo ze strany banky k chybnému kroku, tudíž nebylo možné tento návrh uskutečnit. Bylo podáno zpětvzetí návrhu a podání nového návrhu na vklad s podmínkou čerpání již při návrhu na vklad. Což bylo bankou schváleno. K čerpání však doposud nedošlo, jelikož při každé telefonické komunikaci s centrem hypoték chtějí vždy nějaké dodatky, jako např. prodloužení smlouvy i když jim na začátku stačil písemný příslib od zaměstnavatele. Dodatky typu jaký je příjem aby měli jistotu splacení a podobně. Dá se v tomhle případě odstoupit od hypoteční smlouvy i když byla již podepsaná, ale banka mi při každém doložení dalšího papíru ode mne sdělí že mají pět kalendářních dní na zpracování od doručení dalších podkladů. Hypotéku jsme mohli čerpat již před více než čtrnácti dny, kdy by již byl vkladový list z katastru, ale když banka pochybila,  tak to nebylo možné. Koloběh jsme absolvovali znova, ale je to nekonečné a bez výsledku. Pokud nezavolám já, tak se banka sama neozve, že jim opět něco chybí a potřebují to doložit. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

při podpisu hypotéky (nebo dodatku o navýšení úvěru) byly jasně stanoveny podmínky čerpání (jaké dokumenty musíte bance doložit před zahájením čerpání a jaké do 30-60 dnů po vyčerpání celé částky). Podaný návrh na vklad zástavního práva ve prospěch banky je pouze jednou z podmínek, určitě ještě byly stanoveny jiné podmínky. Doporučuji důsledně prostudovat podmínky čerpání a v případě nejasnosti kontaktovat hypotečního poradce, který Vám úvěr sjednal.

K

#7501, Navýšení hypotéky a registr dlužníků, Hypoteční poradna, 13.9.2019

Dobrý večer, již třetím rokem řádně splácíme hypotéku, kterou mám sama na sebe napsanou z důvodu, že byl partner v evidenci dlužníků. V mládí si vzal 2 půjčky o celkové částce 260 000 Kč, neplatil a dostal se do registru. V roce 2015 jsme jeho dluhy zaplatili, ale v registru jsou vedená data 2/2016 a 3/2016 kdy bylo vše doplaceno. Nechápu toto. Nyní bychom potřebovali navýšit hypotéku, jelikož předěláváme dům a jsem na mateřské, nedosáhnu na větší částku. Myslíte, že partner dostane půjčku nebo hypotéku? Předem moc děkuji

Dobrý den,

3-4 roky je přesně ta doba, kdy banky přestávají přihlížet ke starším prohřeškům v registrech dlužníků, takže šance na získání hypotéky (či navýšené té stávající s přistoupením nového spoludlužníka) tu je. Kontaktuje prosím naše hypo specialisty prostřednictvím hypoteční kalkulačky, kteří s Vámi vše detailně projdou a navrhnou nejlepší možné řešení.

RK

#3699, Překlenovací úvěr 2 mil. Kč před důchodem, Hypoteční poradna, 13.7.2017

Dobrý den, potřebovala bych poradit s touto situací: mám v plánu rekonstruovat venkovské stavení pro stálé bydlení, prostředky ve výši cca 2 mil. jsem chtěla získat z prodeje pražského bytu v OV, ale byt vzhledem k tomu, že bydlím s 95letým tátou, nemohu uvolnit, dokud nebude rekonstrukce a zařízení hotové. Na tento byt ještě splácím hypotéku, mohu si ji navýšit s tím, že bych do cca roka vše prodejem bytu (kterým ostatně ručím) splatila? Mám necelé 3 roky do důchodu... Děkuji za odpověď a navržené nejvhodnější řešení

Dobrý den,

navýšení hypotéky by jistě bylo nejlepším řešením, ale ne všechny banky Vám budou ochotny půjčit 2 mil. Kč 3 roky před důchodem. Banky totiž musí důkladně prošetřit Vaši schopnost hradit měsíční splátky z Vašeho pravidelného příjmu a nemohou počítat s tím, že se jednou nemovitost prodá.

Vyplňte prosím hypoteční kalkulačku a kolegové se Vás pokusí oslovit s konkrétní nabídkou (bude-li to možné). 

Pokud by se úvěr nepodařilo sjednat, možným řešením by bylo dočasné bydlení v nájmu po dobu rekonstrukce.

DK

#2505, Vlastní bydlení, Reality, 10.2.2016

Dobrý den pane Jermáři, rád bych se na Vás obrátil s dotazem (kontakt na Vás jsem získal z poradny na serveru banky.cz) ohledně hypotečního úvěru. Žádnou hypotékou zatím zatížen nejsem, ale uvažuji o ní v blízké budoucnosti. Abych Vás seznámil se svou situací: Je mi 28let, jsem svobodný, bez dětí, bez partnerky, pracuju přes 3 roky v jedné firmě jako projektant-statik s čistým příjmem okolo 25 000 Kč/měs. Pracuji a žiji v Ostravě. Předtím jsem žil 9 let v Praze v podnájmech. Nyní přebývám dočasně v rodinném domě u rodičů, ale uvažuji o vlastním bydlení. Nicméně o hypotékách moc nevím a nechci hned chodit do nějaké banky, kde by mě lákali na své produkty, potřebuji obecné informace. Uvažuji, že bych šel do hypotéky - koupi bytu v Ostravě v hodnotě 600-800tisíc Kč. Pokud bych uvažoval pouze s touto variantou, jednoznačně bych do hypotéky šel. Měsíčně bych si představoval splátku 3 000-4 000Kč po dobu cca 20-25let. Nicméně vím, že někdy v budoucnosti si budu chtít pořídit vlastní dům s partnerkou/manželkou a budu se chtít hypotéky na byt zbavit, čili byt prodat. Ale nevím jak náročné je tento krok uskutečnit. V tom případě uvažuji i s variantou jít nyní do podnájmu a hypotéku si vzít později na vyšší částku na rodinný dům. Ovšem radši bych již investoval "do svého", v podnájmech jsem žil už docela dlouho a je to prostě "černá díra" pro mé finance. Je mi jasné, že čím vyšší věk, tím nižší šance hypotéku získat. Mohl byste mi prosím poradit jak tuto situaci řešit? Pokud je navýšení hypotéky myslitelné, radši bych upřednostňoval tuto variantu. Děkuji Vám za odpovědi

Dobrý den,

pro získání hypotéky se slušným úrokem (1,99%) je třeba mít naspořeno min. 10% z hodnoty bytu (a půjčovat si max. zbylých 90%) - počítejme se střední hodnotou úvěru 700 000 Kč (a investicí vlastních úspor 70 000 Kč - pokud tolik nemáte naspořeno, s žádostí o hypotéku počkejte, než to naspoříte - s příjmem 25 000 Kč/měsíc je otázka max. půl roku).

Při splatnosti 20 let vychází měsíční splátka 3 500 Kč. S Vaším příjmem bych osobně volil splatnost max. 10 let s měsíční splátkou 6 400 Kč (18 600 Kč je královský měsíční rozpočet pro jednotlivce s vlastním bytem, vyžije z toho pohodlně i rodina s malým dítětem). Není důvod splácet déle a zbytečně tak úvěr přeplácet na úrocích.

Nájem bych zavrhl, z toho nemáte nic a dotujete cizího (ať už jsou Vaše budoucí plány jakékoliv - RD/atd.). Naopak byt lze kdykoliv prodat či pronajmout. Když se trochu uskromníte (dokud nemáte závazky a zdraví slouží), spořte měsíčně ze zbylých 18 600 Kč ještě 6 000 Kč stranou. Pokud se Vám to podaří, tak zhruba za pět let budete moci z takto naspořených peněz doplatit zbytek hypotéky (bez sankcí - mimořádná splátka je možná při výročí fixace, což je právě těch 5 let). To Vám bude 33 let, budete bez dluhů a s majetkem v hodnotě 800 000 Kč - ideální start pro plánování RD.

Z bank pro hypotéku doporučuji např. Fio banku či Equa Bank.Rychlé odkazy

Banky v ČR