Banky.cz Banky.cz Hypoteční slovník Navýšení hypotéky

Navýšení hypotéky

Definice Navýšení hypotéky

Navýšení hypotéky je možné za předpokladu, že je klient bonitní a jeho zástava je dostatečná. Navýšení hypotéky lze provézt několika způsoby, například: navýšení stávajícího hypotečního úvěru, sjednání nového hypotečního úvěru nebo refinancování hypotéky k jiné bance a jeho navýšení.


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 1.49 %

Dotazy v poradně k Navýšení hypotéky

JP

#11287, Refinancování a navýšení hypotéky, Hypoteční poradna, 21.9.2020

Dobrý den, mám hypoteční úvěr 800 000 Kč pátým rokem s úrokovou sazbou 2,19% a potřeboval bych ho navýšit ještě o cca 300 000 Kč na dokončení rekonstrukce. V bance to řeším zhruba 3/4 roku a pořád se na něco vymlouvají, jakoby to bylo nějak složité nebo to snad vůbec nešlo. Už mi dochází trpělivost a zvažuji převedení hypotéky a navýšení u jiné banky, alespoň za podobně výhodných podmínek. Zajímá mě, zda je to reálné, když mi trvá fixace ještě 2 roky. Eventuálně za jakých podmínek to jde. Děkuji

Dobrý den,

máte-li na navýšení úvěru dostatečný příjem, neměl by být problém hypotéku včetně navýšení převést ke konkurenci. Kontaktujte prosím naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a doporučí nejvhodnější řešení.

LP

#11181, Navýšení hypotéky, Hypoteční poradna, 9.9.2020

Dobrý den, máme 7 let hypotéku na byt, nyní bychom chtěli hypotéku navýšit o 300 tis kvůli rekonstrukci koupelny a kuchyně. Problém je v tom, že při stěhování jsme ztratili smlouvu o hypotéce a banka ve kterém je úvěr veden údajně tuto kopii také nemá. Jak dále tento problém řešit?

Dobrý den,

není-li Vaše banka ochotna navýšit hypotéku a vymlouvá-li se na ztrátu smlouvy (což se zdá téměř neuvěřitelné), kontaktujte prosím naše hypoteční poradce, kteří Vám hypotéku převedou do jiné banky včetně navýšení na klíč (za předpokladu dostatečné bonity).

SI

#10643, Navýšení hypotéky, Akcie a investice, 8.7.2020

Pokračování dotazu č. 10641: Dobrý den, ještě bych se tedy zeptala konkrétněji, hypotéku máme u HB, zbývá tam kolem 850 000 Kč a měsíční splátka je 3 800 Kč. K tomu ale máme spotřebitelský úvěr, kde zbývá 250 000 Kč s měsíční splátkou 4 700 Kč, manžel má čistého 27 000 Kč, já na rodičovské 10 300 Kč a můžeme dat do zástavy jiný RD v hodnotě 3 mil. Kč. Máme jedno dvouleté dítě. Je tam teď nějaká možnost? Chtěli bychom hypotéku navýšit na 1,5 mil až 2 mil. Kč. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

děkuji za doplnění. Hodnotu zástavy máte dostatečnou. S příjmem to může být těsnější (každá banka počítá příjem z rodičovské trochu jinak), ale obecně by mělo být navýšení hypotéky z 850 000 Kč na 1,5-2 mil. Kč možné.

SI

#10641, Navýšení hypotéky, Hypoteční poradna, 7.7.2020

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je možná žádat u banky o navýšení hypotéky, když jsem na rodičovské dovolené, manžel je zaměstnanec, smlouvu na dobu neurčitou a máme jedno dítě. Chtěli bychom domek. Máme nějakou možnost, má smysl chodit do banky? Děkuji

Dobrý den,

přijde na to, jaký je celkový čistý příjem domácnosti (banky uznávají částečně i příjem z rodičovské) a kolik nyní na současnou hypotéku splácíte. Doporučuji prostudovat podmínky hypotéky.

J

#10419, Navýšení hypotéky, Hypoteční poradna, 12.6.2020

Dobrý den, vzal jsem si hypotéku 2,1 mil. Kč na koupi bytu a rekonstrukci. Byt stál 1,49 mil. Kč a na rekonstrukci tedy zbylo 610 000 Kč. Zjistil jsem, že peníze na rekonstrukci nestačí. Jak nejlépe teď postupovat, když bych ještě zhruba 200 000 Kč potřeboval? Navýšit původní hypotéku nebo si vzít novou? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

sjednávat novou hypotéku na 200 000 Kč nedává ekonomicky smysl (transakční náklady za sjednání by byly neúměrně vysoké a s takto malým úvěrem byste nedosáhl na lepší podmínky). Navíc jednou nemovitostí můžete ručit pouze jedné bance. Lepším řešením by tak bylo současnou hypotéku navýšit (bude-li dostatečné LTV) či si vzít na dodatečných 200 000 Kč půjčku.

Články o Navýšení hypotéky

Hypotéka a rozvod: 3 možnosti, jak se po rozvodu vypořádat s hypotékou

Hypotéka a rozvod: 3 možnosti, jak se po rozvodu vypořádat s hypotékou

25.10.2020, Hypotéka

Každý rozvod je nepříjemná a složitázáležitosti. Tím spíš, když při rozvodu řešíte i hypotéku. Existují ale ověřenézpůsoby, jak si s touto situací poradit. Podívejte se na ně. Hypotéka je pro většinu manželů nejlepší anejjednodušší cesta, jak si zařídit společné bydlení. Jenže když …

Jak na druhou hypotéku: 3 situace, kdy ji využijete

Jak na druhou hypotéku: 3 situace, kdy ji využijete

25.10.2020, Hypotéka

Splácíte jednu hypotéku a chcete si vzítdalší? Nemusí to být takový problém, jak se na první pohled zdá. Banky totižpodobný postup povolují. Má ale svá specifika. Podívejte se tedy, jak druhouhypotéku získat a kdy dvě hypotéky využijete. Nejprve je třeba rozlišit 2 základní typy sit…Banky v ČR