Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #11852, Problémy s refinancováním hypotéky

Problémy s refinancováním hypotéky, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online
20.11.2020 Hypoteční poradna

Dobrý den, po komplikacích jsem předložila veškeré podklady v KB k refinancování. Toto řeším od srpna. Vše mělo být v pořádku. Převod všech účtu na jinou pobočku, již rovněž v srpnu. Nyní na této pobočce objevili další překážku ve smlouvě, které si předtím v létě nevšimli a opět, že je to problém a nestihne se do 10 dnů čerpat. Už jsem zoufalá, 12 let refinancuji a nikdy jsem se s takovými komplikacemi nesetkala. Je možné, že to banka umělé natahuje? Chtějí po mně podepsat dodatky ke smlouvě s poplatkem 2x 4 000 Kč. Už nemám slov, dle mého je vše v pořádku. A čerpat do 10 dnů není takový problém. Děkuji za reakci.

Dobrý den,

refinancování hypotéky je poměrně složitým procesem, který má mnoho úskalí. Proto je lepší takovou věc svěřit profesionálům, kteří Vám jsou schopni garantovat bezproblémový přechod k jiné bance. Takto je vše na Vás - Vy běháte do banky, na katastr, na pobočku, za poradcem, domlouváte schůzky, platíte poplatky, řešíte odhad nemovitosti a stresujete se, zdali se vše stihne. Tohle všechno by pro Vás mohl udělat zdarma nezávislý hypoteční poradce, který má v bankách známosti a dobře ví, kde v případě obtíží zalobovat. Hypoteční poradce je placen bankou za každý sjednaný úvěr (tuto službu neplatí klient). Je tak velmi zainteresován na zdárném načerpání úvěru. Má tah na branku, protože dobře ví, že bez načerpání hypotéky nebude jeho úsilí odměněno. A to je velký rozdíl oproti pobočkovým pracovníkům bank, kteří na zdárném dotažení refinancování do konce osobní zájem příliš nemají.