Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #21432, Proč je přihlašování do internetového bankovnictví složité

Proč je přihlašování do internetového bankovnictví složité, Banka

20.5.2023 Banka

Dobry den, zacina me tocit RB jejich trapnym a komplikovanym pristupem k bankovnictvi, takze chci vypovedet ucet. Jsem puvodne od Equa bank, ktera zanikla a zmocnila se ji RB. Pujde zaslat zadost o zruseni uctu a pak nejak jinak potvrdit zruseni nez pres bankovnictvi, protoze do nej se stale nemuzu dostat a uz me to vazne nebavi dokola skenovat QR kody ktere stejne nejdou. Dekuji za odpoved.

Dobrý den,

za tyto technologické změny nemůže Raiffeisen Bank, ale stále sofistikovanější triky podvodníků, resp. z toho plynoucí nároky za zabezpečení účtu. Aktuálně platné směrnice vyžadují dvoufaktorové ověření identity. Při přihlašování do internetbankingu tak již nestačí zadat heslo (jak tomu bylo dříve, např. u Equa bank). Přihlašování do IB se nyní u všech bank provádí přes mobilní aplikaci nebo kombinací např. hesla a SMS kódu, přičemž od SMS kódu se pomalu ustupuje a vše nahrazuje mobilní aplikace.