Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #15643, Prodej nemovitosti a osvobození od daně z příjmu

Jak uplatnit osvobození od daně z příjmu při prodeji bytu a umořit zbytek zisku v hypotéce?

19.10.2021 Daně

Dobry den, rad bych se zeptal, zdali mohu uplatnit osvobozeni od dane z prijmu za byt, ktery jsem prodal v lednu 2021 se ziskem a zaroven jsem v prosinci 2020 koupil rodiny dum na hypoteku, kde ted bydlime. Vynalozena castka z vlastnich uspor na hypoteku byla ale mensi, nez zisk z prodeje bytu. Je pripadne mozne umorit zbylou cast ze zisku prodeje bytu v mimoradne splatce hypoteky (ne doplaceni, jen umoreni casti dluhu)? Dekuji

Dobrý den,

osvobození se týká případu, kdy peníze z prodeje nemovitosti použijete do jednoho roku od data přijetí peněz na řešení svých bytových potřeb (peníze lze použít i rok zpětně, tedy i 1 rok před datem přijetí peněz). Za část peněz jste nemovitost koupil. Pokud byste za zbytek umořil část hypotéky, splnil byste podmínku pro osvobození.